Zvicra e mposht bindshëm Izraelin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/03/2023

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Kombëtares së Zvicrës dhe asaj të Izraelit, ku fitorja i takon nikoqirëve.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në “Stade de Geneve”, Zvicra e ka mposhtur Izraelin me rezultat bindës 3:0.

Golat që i siguruan fitoren “Helvetikëve” i shënuan Ruben Vargas (minuta e 39’), Zeki Amdouni (minuta e 48’) dhe Silvan Widmer (minuta e 52’).

Me pikët e reja, Zvicra përforcon kreun e tabelës në Grupin I me gjashtë pikë, krahas Izraelit që ka vetëm një pikë në vendin e pestë.

Rezultati final, 3:0 në favor të Zvicrës.

TË FUNDIT
4 orë
Triumf me përmbysje, Portugalia mposht Çekinë me rezultat 2-1
4 orë
Turqia merr fitoren e parë në Evropian, fiton me spektakël ndaj Gjeorgjisë
9 orë
Kalon vlerën mbi 2 mijë euro, ja fanella e cilit lojtar të kombëtares është më e kërkuar në ankandin e shpallur
9 orë
Gjimshiti në prag të Kroacisë: “Në futboll duhet të jesh ndonjëherë i pisët… dhe të marrësh çfarë të duhet!”
10 orë
Tre ndryshime në formacionin e Shqipërisë, ja çfarë parashikon faqja zyrtare e UEFA-s, për sfidën ndaj kroatëve

ME TE LEXUARA

10 orë
Përplasje e madhe mes tifozëve të Turqisë dhe atyre të Gjeorgjisë
10 orë
Tre ndryshime në formacionin e Shqipërisë, ja çfarë parashikon faqja zyrtare e UEFA-s, për sfidën ndaj kroatëve
18 orë
Euro 2024 vjen sot me dy ndeshje
9 orë
Gjimshiti në prag të Kroacisë: “Në futboll duhet të jesh ndonjëherë i pisët… dhe të marrësh çfarë të duhet!”
18 orë
Hoxha për Seferin, vetëm një ndryshim te Shqipëria kundër Kroacisë! Ja gjendja e Asanit
9 orë
Kalon vlerën mbi 2 mijë euro, ja fanella e cilit lojtar të kombëtares është më e kërkuar në ankandin e shpallur
18 orë
Mediumit serb i pengojnë flamujt “UÇK” në stadium, fajëson UEFA-n
4 orë
Turqia merr fitoren e parë në Evropian, fiton me spektakël ndaj Gjeorgjisë
18 orë
Kuqezinjët nisen për në Hamburg, para përballjes me Kroacinë

LEXO MË SHUMË

portugalia

Triumf me përmbysje, Portugalia mposht Çekinë me rezultat 2-1

kombetarja turke turqia

Turqia merr fitoren e parë në Evropian, fiton me spektakël ndaj Gjeorgjisë

kombetarja shqiptare shqiperia

Kalon vlerën mbi 2 mijë euro, ja fanella e cilit lojtar të kombëtares është më e kërkuar në ankandin e shpallur

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti në prag të Kroacisë: “Në futboll duhet të jesh ndonjëherë i pisët… dhe të marrësh çfarë të duhet!”

Screenshot_2024-06-18-17-52-14-908_com.android.chrome-edit

Tre ndryshime në formacionin e Shqipërisë, ja çfarë parashikon faqja zyrtare e UEFA-s, për sfidën ndaj kroatëve

Screenshot_2024-06-18-17-39-00-263_com.facebook.katana-edit

Përplasje e madhe mes tifozëve të Turqisë dhe atyre të Gjeorgjisë

sylvinjo silvinjo

Sylvinho para sfidës me Kroacinë: Do të jetë vendimtarja!

Screenshot_2024-06-18-15-02-46-944_com.facebook.katana-edit

Nesër vuloset fati i Shqipërisë, priten 3 ndryshime kundër Kroacisë. ”Penalizohet” Hysaj

tifozet-1

Ndeshja Kroaci-Shqipëri/ Tifozët Kuq e Zi bëjnë njoftimin e rëndësishëm

INFO

NA NDIQ