Thursday, January 18, 2018

INA me anketë: Cilën parti do e votoni në zgjedhjet e 11 dhjetorit ?

Agjencia e lajmeve INA si një nga mediat e para online në Maqedoni prej sot starton me anketë që ka të bëjë me zgjedhjet...

Spahiç: Janë kush janë kroatët me origjinë të pastër shqiptare në Kroaci (VIDEO)

Prof. dr. Besim Spahić,  doktor i shkencave të komunikologjisë dhe shkencave politike në Universitetin e Sarajevës në një ligjeratë të tij k numëruar se...

DioGuardi në Kongresin Amerikan: Plani për ta lënë të vdekur Selën, ja kush ka gisht...

“Për muaj të tërë, përpara sulmit të tmerrshëm më 27 prill, Ziadin Sela, kreu i LR-PDSH ishte objektiv i një varg protestash dhe akuzash,...

Ja si u montua rasti i Kumanovës

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha rrëfen për agjencinë e lajmeve INA se si u montua rastin i Kumanovës “Rasti i Kumanovës ku ranë...

Georgievski flet për Arbër Xhaferin: Cila ishte kërkesa për Rufi Osmani

Mbi figurën e Arbër Xhaferit, shpirtin e tij human dhe rolin e tij në skenën politike në Maqedoni në emisionin “200” të udhëhequr nga...

Edi Rama kërcënon BE-në: Zgjohuni, në të kundërt shqiptarët….

Kryeministri Edi Rama ka hedhur shumë akuza ndaj shteteve të Bashkimit Europian duke marrë shkas nga arrestimi në Francë i ish-Kryeministrit të Kosovës Ramush...

Ja letra e plotë e Komandant Malishevës nga burgu i Prilepit

Në vzhdimin e dytë të letrës së Muhamet Krasniqit – Komandant Malishevës, të cilën e ka siguruar ekskluzivisht Botapres, ai tregon të vërtetetën e luftës...

Letër tronditëse e ish-ushtarit të UÇK-së i dënuar përjetë: Mjerë për ty o Ali...

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Rexhail Qerimi i dënuar me burgim të përjetshëm ka dërguar një letër tronditëse duke nuk kursyer fjalë ndaj kryetarit...

Fëmijët maqedonas janë vrarë dikund tjetër dhe janë sjellë më vonë në Smilkovc

Portali maqedonas Ohrid Sky, me një shkrim të fundit po jep dëshmi të reja në lidhje me rastin famëkeq ‘’Monstra’’, ku gjashtë maqedonas janë...

Inspektorët shqiptarë në Kumanovë si e goditën policinë e VMRO, rezistuan mbrëmë për lirimin...

Toni Trajkovski është i arrestuari i sontëm në Kumanovë. Arrestimi i tij është bërë nga inspektorë civil shqiptarë, ndërsa prangat i janë vënë në...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!