Ancelotti për Benzeman: Na tregoi për vendimin e tij për t’u larguar nga klubi këtë mëngjes

INA
INA

05/06/2023

Ancelotti: Benzema na tregoi për vendimin e tij për t’u larguar nga klubi këtë mëngjes.

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka thënë se Karim Benzema vendimin për t’u larguar ua ka kumtuar këtë mëngjes.

Ancelotti potencoi se vendimi i Benzemas ishte i papritshëm, teksa paralajmëroi se do të nënshkruajnë jo vetëm një sulmues.,

“Benzema na tregoi për vendimin e tij për t’u larguar nga klubi këtë mëngjes, ishte e papritshme”, tha Ancelotti.

“Largimi i tij ishte suprizues, tani ne duhet të mendojmë se çka duhet të bëjmë. Do të nënshkruajmë sulmues”.

Real Madridi me anë të një komunikate gjatë ditës njoftoi se Benzema do të largohet nga klubi pas 14 vjetësh.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ