Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

Picture of INA
INA

22/04/2024

Antoine Griezmann do të rinovojë kontratën me Atleticon e Madridit teksa ajo aktualja i skadon në vitin 2026. Plani i “Los Colchoneros” është të finalizojnë marrëveshjen e re në muajt e ardhshme, teksa të gjitha palët janë në diskutim të vazhdueshëm.

Klubi madrilen e cilëson Antoine Griezmann si një lojtar shumë të rëndësishëm për ekipin. Francezi po shijon periudhën e tij të dytë me Atleticon, pasi e para zgjati për pesë vite nga 2014 deri në 2019. Për tre sezone, Griezmann luajti edhe tek Barcelona por nuk shijoi të njëjtin produktivitet si tek ekipi i Simeones.

Në 2022, kampioni i botës u rikthye sërish në Wanda Metropolitano dhe trajneri Diego Simeone e ka kthyer përsëri në një pikë të rëndësishme të lojës së tij.

Si për të konfirmuar këtë gjë, mjaftojnë statistikat e këtij edicioni futbollistik, ku Antoine Griezmann ka shënuar 13 gola dhe ka dhuruar 6 asiste.

Në total, 33-vjeçari ka luajtur 383 ndeshje me “Los Colchoneros” dhe ka fituar një Europa League, një Superkupë Europe dhe një Superkupë Spanje me klubin madrilen.

TË FUNDIT
13 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
13 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
13 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
13 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
13 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

13 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
1 ditë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
13 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
1 ditë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
1 ditë
Barcelona synon ti besojë stolin
1 ditë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
1 ditë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ