Federata Angleze jep dënimin e radhës për Sandro Tonali

Picture of ina-online
ina-online

02/05/2024

Sandro Tonali, mesfushori aktual i Njukasëll, është shpallur fajtor edhe nga Federata Angleze e Futbollit për çështjen e vendosjes së basteve sportive në ndeshjet e futbollit gjatë periudhës në aktivitet.

Pasi u dënua në Itali për vendosjen e basteve në platforma të paligjshme, në Angli, dënimi ka ardhur për faktin se bastet janë plotësisht të ndaluara për futbollistët profesionistë.

Dënimi i sotëm gjithsesi nuk është se do të rëndojë shumë Tonali, pasi ky i fundit, ka parë t’i jepen 2 muaj pezullim me kusht. Sipas Federatës Angleze, shkeljet e tij janë të barazvlefshme për një dënim me 2 muaj pezullim me kusht, që do të hyjnë në fuqi vetëm nëse ai do të bëjë gjëra të tjera të ngjashme të parregullta deri në fund të sezonit 2024-2025.

Sipas Federatës Angleze, ai kishte venë mes 40-50 basteve që nga momenti kur kishte mbërritur te Njukasëll në verën e vitit 2023. Katër mes këtyre ndeshjeve ishin të skuadrës së Njukasëll për të cilën luante.

Federata ka konfirmuar se paratë që kishte vënë bast Tonali ishin “shumë më tepër se 100 mijë euro”. Përtej dënimit me pezullim, ai është ndëshkuar edhe me një gjobë prej 20 mijë paund.

TË FUNDIT
53 minuta
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
56 minuta
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
59 minuta
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
1 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
1 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

56 minuta
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
22 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
53 minuta
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
22 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
18 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
18 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ