Barcelona ëndërron rikthimin e tij, por Lionel Messi fluturon drejt Arabisë Saudite

Iliria News Agency
Iliria News Agency

1 Maj, 2023

E ardhmja e Lionel Messit mbetet një mister. Argjentinasit i skadon kontrata me Paris Saint-Germain dhe tundohet nga MLS-ja amerikane, ndërsa në Barcelonë ëndërrojnë një kthim të tij, por një udhëtim i orëve të fundit bën të rikthehet në skenë pista arabe.

Por një ditë pas humbjes ndaj Lorient, ylli argjentinas fluturoi në Riad, ku nuk përjashtohet mundësia që të jetë aty për të negociuar një transferim të mundshëm në Arabinë Saudite sezonin e ardhshëm.

Prezenca e “pleshtit” në Arabi mund të jetë e lidhur me kontratën e tij si ambasador i turizmit të këtij vendi, por ka kohë që Leo kërkohet nga Al-Hilal. Klubi rival i Al-Nassr të Cristiano Ronaldos. Sipas “RMC Sport”, Messit i kanë propozuar një ofertë prej 400 milionë eurosh në vit. Një shifër që mund të tundojë këdo…

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sylvinho

“Euro 2024”/ Ja kuqezinjtë e përzgjedhur nga trajneri Sylvinho për sfidat e qershorit

busquets-buskec

ZYRTARE/ Kapiteni Sergio Busquets i jep lamtumirën Barcelonës…

franca-fitore-

Franca publikon listën e lojtarëve të ftuar për ”EURO 2024”

bayern1

Ylli i madh këmbëngulë për largim nga Bayerni

Shaqiri xhaka

Lista e Zvicrës, ftohen tre emrat e njohur shqiptarë (LISTA)

novak

Ministrja franceze godet fuqishëm Gjokoviqin për Kosovën: Mos e përsërit më

mesi-argentina

Postimi i PSG ‘trazon’ gjithçka në lidhje me të ardhmen e Messit

messi

Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

Liga e Evropes Europa League

Sot luhet finalja e Ligës së Evropës, formacionet e Sevillas dhe Romës

INFO

NA NDIQ