Barcelona është gati të bëj një ofertë të çmendur për mesfushorin brazilian

INA
INA

30 Maj, 2023

Sergio Busquets do të largohet nga Barcelona në fund të sezonit dhe do të lë një zbrazëtirë të madhe në mesfushën katalunase.

Kapiteni i gjigantit kataluans pritet të vazhdoj karrierën në një vend tjetër, derisa Barcelona tanimë ka nisur punën për ta gjetur zëvendësuesin e tij.

The Times ka raportuar se mesfushori brazilian i Newcastle United, Bruno Guimaraes është në krye të dëshirave të Barcelonës për ta zëvendësuar Sergio Busquetsin.

25-vjeçari ka një vit e gjysmë në Ligën Premier dhe ka qenë një lider i pakontestueshëm i Newcastle këtë edicion.

Megjithatë media angleze ka raportuar se katalunasit janë të gatshëm të shpenzojnë deri në 100 milionë euro për transferimin e brazilianit në Camp Nou.

Newcastle mund të pranojë ofertën prej 100 milionë euro për shitjen e Guimaraes në mënyrë që ta rregulloj bilancin e ‘Fair Play financiar’.

Reprezentuesi brazilian këtë edicion ka zhvilluar 40 ndeshje në të gjitha garat ku ka realizuar pesë gola dhe ka asistuar në pesë të tjerë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

vedat-muriqi

Gol dhe asist, Muriqi ndihmon skuadrën për të rigjetur avantazhin ndaj “blaugranave”

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

neymar-2

Neymar i përgjigjet pretendimeve se ai u përpoq të shkarkonte trajnerin e Al Hilal

Armando Duka

Armand Duka me post të rëndësishëm, bëhet njeriu i dytë i UEFA-s

fshf

FSHF fiton organizimin e Evropianit 2025

salah

Salah dhe De Bruyne, objektivat kryesore të Arabisë Saudite për verën e ardhshme

haland

Haaland, më shumë gola se sa Chelsea!…

INFO

NA NDIQ