Bayerni do 70 milionëshin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

29/04/2023

I ardhur pothuajse në fund të sezonit, aventura e Tuchel te Bayern Munich nuk shkoi siç ishte planifikuar.

Synimet e klubit janë të hapë një projekt afatgjatë, kështu që ish-trajneri i Chelsea-t do të mund të ndërtojë ekipin e tij, me identitetin dhe stilin e tij të lojës.

Objektivi i parë – siç zbulohet nga Kicker – do të ishte përforcimi i mesfushës me një lojtar që është i mirë në të dyja fazat, si në mbrojtje ashtu edhe në sulm, si Casemiro.

Braziliani u transferua te Manchester United vetëm verën e kaluar, me Djajtë e Kuq që kanë shpenzuar 70 milionë euro.

Në mes të sezonit, Casemiro e mori skuadrën për dore me paraqitje të nivelit të lartë, duke shënuar pesë gola dhe duke dhënë gjashtë asiste.

Ndaj Bayern vështirë se do të arrijë ta rrëmbejë nga Premier League pa oferta të çmendura, me këto të fundit që shkojnë kundër filozofisë së klubit bavarez.

Tuchel e ka bërë telefonatën e parë. Pritet një po nga Casemiro para fillimit të negociatave, me vullnetin e lojtarit që mund të jetë thelbësor. Nga ana tjetër, braziliani ka kontratë deri në vitin 2026 me Djajtë e Kuq.

TË FUNDIT
2 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
2 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
2 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
3 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë
3 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

ME TE LEXUARA

11 orë
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë
2 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
9 orë
Zvicra mposhti hungarezët, Shaqiri rezervist
2 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
9 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s
2 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
1 ditë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”
8 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

spanja

Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët

INFO

NA NDIQ