Vriten dy vëllezër në Malishevë, policia jep detajet

Ka ndodhur një vrasje e dyfishtë në fshatin Plloqicë të Malishevës rreth orës 01:00 të së premtes. Klan Kosova mëson se bëhet fjalë për vrasjen...

Komandanti i lartë i NATO-s: Në Ballkan po rritet ndikimi rus, në këtë rajon...

Komandanti i lartë i NATO-s, gjenerali amerikan, Curtis Scaparrotti, është shprehur i shqetësuar për shtimin e ndikimit të Rusisë në rajonin e Ballkanit, ku...

Administrata, rreth 8 mijë nëpunës me diploma të privatëve, shumica të universiteteve të mbyllura

Mbi 8 mijë punonjës të administratës shtetërore janë diplomuar në universitetet private në Shqipëri, shumica e të cilëve janë mbyllur nga qeveria tre vite...

Dy armiqtë që gati nisën Luftën e tretë botëtore do të ulen bashkë

Presidenti Trump njoftoi se do të takohet me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong Un para muajit maj për bisedime mbi çështjen bërthamore. Njoftimi...

Shoferi i autobusit urban shpallet hero në Sarajevë

Shoferi i autobusit të qytetit në Sarajevë ka shkelur linjën e autobusit dhe ka dërguar me urgjencë në Spitalin e qytetit një nënë me...

Ja sa para harxhohen për rroga në sekretariatin për Marrëveshjen e Ohrit

Për administratorët e punësuar sipas Marrëveshjes së Ohrit, një pjesë e madhe e të cilëve ende nuk janë sistematizuar dhe rrijnë në shtëpi,...

Fatime Fetai flet për daljet në disko dhe kritikat ndaj saj/VIDEO

Prokurorja Publike Speciale, Fatime Fetai në mbrëmjen gala të grave ku kanë rrëfyer përvojat e tyre dhe detaje nga përditshmëria ka shpjeguar një pjesë...

“Dridhet” Serbia, trupat amerikane së shpejti arrijnë në Kosovë

Një kontingjent i ri i trupave amerikane do të mbërrijë në Kosovë së shpejti. Ushtarët e Gardës Nacionale të Ushtrisë së Kalifornisë po trajnohen këto...

Ku mbeti hetimi ndërkombëtar për rastin “Kumanova”?

Sedat Fejzullahu, vëllai i të dënuarit me burg të përjetshëm- Fadil Fejzullahu në rastin “Kumanova” nëpërmes rrjetit social facebook ka pyetur publikisht “ku ka...

Shqiptarët po ikin edhe nga Qeveria Zaev

Muhamer Pajaziti Eksodi masiv i të rinjve në Maqedoni po vazhdon. Agjenci të shumta në Shkup për cdo ditë po ju rregullojnë vizat e punës...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!