Një i ri nga Kumanova mbytet në Liqenin e Ohrit

Një djalë i ri nga Kumanova me inicialet V.A (21), është mbytur sot në liqenin e Ohrit, rreth orës 13:00, njofton agjencia e lajmeve...

Qeveria e Kosovës i bie pishman, tërheq doganat shtesë për Maqedoninë

Qeveria e Kosovës e hoqi tërësisht vendimin për doganat e rritura, kumtoi sot ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi. Siç informoi Bekteshi në konferencën për media,...

Zaevi i fton të gjithë për të dal në referendum

Kryeministri i vendit, Zoran Zaev,ftoi qytetarët e Maqedonisë që të dalin në referendum dhe të votojnë “pro” marrëveshjes për emrin me Greqinë. “Dje Kuvendi konfirmoi...

Zyrtari i lartë amerikan Palmer nesër vjen në Shkup, ja misioni i tij...

Matthew Palmer, ushtrues i detyrës zëvendës ndihmës sekretar i shtetit për Evropë dhe Euro-Azi do të vizitojë Republikën e Maqedonisë më 1-3 gusht për...

Han bën thirrje për të dal në referendumin për emrin

Eurokomisari për Zgjerim, Johanes Han në profilin e tij në Twitter mbrëmë e përshëndeti vendimin e Kuvendit për përcaktimin e datës për mbajtjen e...

Ja kur mund të përfundojë në burg Gruevski?

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski nuk shkoi menjëherë në qelitë e burgut të Idrizovës, por ai do të pres vendimin e Gjykatës së Apelit, pas ankimimit...

Ndahet nga jeta Luan Hajdaraga, figura e shquar e politikës shqiptare

Për tre ditë do të mbushte plot 70 vjeç, por ka mbyllur sytë pas një sëmundje të rëndë që kaloi. Luan Hajdaraga, një personalitet...

Referendumi për emrin më 30 shtator, Kuvendi miratoi vendimin

Kuvendi solli vendimin për shpalljen e referendumit për emrin. Referendumi do të mbahet më 30 shtator 2018, ndërsa qytetarët do ti përgjigjen pyetjes: A...

Ja sa do të kushtojë mbajtja e referendumit

Rreth 3.4 milionë euro ose 210.420.000 denarë do të kushtoj mbajtja e referendumit për emrin. Parat do të sigurohen nga buxheti shtetëror por do të...

Qeveria e Zaevit furnizohet me 45 “Passat”-a luksoz, ja sa milionë janë paguar

VMRO DPMNE kërkon që Qeveria të ndërpresë tenderin për furnizimin e 45 automobilave luksoz të modelit “Volsfagen Passat”. Opozita konsideron se 1,7 milionë eurot...