Agjencia e Sigurimit SGS fitoi tender të ri prej 113 mijë euro

Agjencia e Sigurimit “Secuerity Group Services” (SGS) e cila lidhet me ish-drejtorit të Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK), Sasho Mijallkov ka fituar tender...

Biznesmeni i ri shqiptar që shoqërohet me dhëndrin e Donald Trump

Përveç sportistët, artistët dhe këngëtarët shqiptarë, edhe biznesmenët e rinj kanë arritur të depërtojnë, madje deri në “Shtëpinë e Bardhë”. Njëri ndër ta është Adrian...

Edhe Maqedonia dëbon një diplomat rus

Ministria e Jashtme e FYROM bëri të ditur sonte se ka deportuar një diplomat rus, për shkak të rastit Skriptal. “Ministria e Jashtme njofton se...

Maqedonasit në rradhë për të marrë pasaportën bullgare

Para objektit të Agjencisë për bullgarët jashtë Bullgarisë sot përsëri kishte rend për dorëzimin e dokumenteve për shtetësi bullgare. Qytetarët e Maqedonisë u ankuan se...

Lëvizja Vetëvendosje i drejtohet Gjykatës Kushtetuese

Fjala e plotë e Nënkryetares së Kuvendit Arbërie Nagavci pas dorëzimit të kërkesës në Gjykatë Kushtetuese Sapo dorëzuam në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për vlerësimin e...

Kuvendi miratoi buxhetin për 2019, më i madhi deri tani

Kuvendi i Maqedonisë pas tre ditë debat me 61 vota për dhe 15 kundër ka miratuar buxhetin për vitin 2019. Buxheti për vitin...

Brukseli thirrje Prishtinës: Hiqni menjëherë taksën 100%

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që menjëherë të hiqet taksa prej 100 për qind për...

Shefi i Byrosë së Gardës Kombëtare të SHBA-së për vizitë në Maqedoni

Shefi i Byrosë së Gardës Kombëtare të SHBA-së, gjeneral Xhozef Lengiel sot është për vizitë në Republikën e Maqedonisë. Gjenerali Lengiel, siç kumtoi Ministria e...

Pendarovski nga selia e BDI-së: Koncepti im është Maqedonia për të gjithë!

Kandidati i pushtetit për president shteti, Stevo Pendarovski ka vizituar selinë e BDI-së, ku kjo parti është duke mbajtur mbledhjen të Këshillit të përgjithshëm...

Eurobarometri, bie mbështetja për zgjerimin e BE-së në Ballkan

Shtyrja e hapjes së negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, mosliberalizimi i vizave për Kosovën dhe mesazhet e përsëritura se rruga...