Deputetët kthehen nga pushimet, Ligji për gjuhën shqipe sot në Kuvend

Kuvendi sot do të mbaj mbledhjen e parë pas pushimeve gati dyjavore të deputetëve. Në rendin e ditës të seancës kuvendore është vazhdimi i...

VMRO do të kthehet ose jo në Kuvend, sot vendimi

VMRO-DPMNE sot në një mbledhje të brendshme të komitetit ekzekutiv do të vendos nëse do të kthehet ose jo në Kuvend. Lideri i VMRO-DPMNE-së,...

Plani për të hyrë në Qeveri – PDSH + 3 deputetë të një krahu...

PDSH bashkë me tre deputetët e Lëvizjes BESA – krahu i udhëhequr nga deputeti Nexhbedin Kahremani, pritet të jenë pjesë e Qeverisë. Këto të...

Ekskluzive/Aksioni i Grupit të Kumanovës si kishte marrë në dorë karaullën e Goshincës (VIDEO)

Gjatë hetimeve për rastin e Kumanovës asnjëherë nuk u fol për sulmin e ndërmarrë në Goshincë në prill të 2015, vetëm pak ditë para...

Konfirmohet: Amerika nuk ia dha vizën Kryeministrit Haradinaj

Një zyrtar nga Garda Nacionale në Iowa të SHBA-së i ka thënë Radios Evropa e Lirë se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka...

Austria do t’ia ndërpret ndihmat sociale 167 mijë familjeve, mes tyre edhe shqiptarë

Partia e djathtë Popullore Konservatore (VP) dhe ajo e ekstremit të djathtë Partia e Lirisë (FP) në pushtet në Austri, kanë planifikuar të ndërpresin...

Ahmeti a kishte njohuri se BESA do përçahet, ja çfarë kishte deklaruar?!

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në intervistën e fundit dhënë për TV21, ka folur për gjendjen tek partitë shqiptare, që sipas tij në vend...

EKSKLUZIVE/ Ja detajet e marrëveshjes me Greqinë për emrin (DOKUMENT)

Kanë  dalur detaje të marrëveshjes mes Maqedonisë dhe Greqisë për çështjen e emrit. Në një  dokument që ka siguruar portali Infoshqip thuhet se emri i...

Asani: Nëse shqiptarët menjanohen në bisedimet me Greqinë, Maqedonia nuk ka perspektivë si shtet

Shumë hsitorianë dhe akademik maqedonas javë më parë kanë theksuar se nuk duhet të ketë referendum për çështjen e emrit në të cilin do...

Kush janë ‘Komandantët’ e UÇK që pas luftës peshojnë 12 milionë Euro

Në bazë të deklarimeve të pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsion (AKK) del se pasuria e figurave kryesore të UÇK-së që bënë emër në politikë,...