Ja kush qëndron pas propagandës në Maqedoni kundër NATO-s dhe BE-së

Maqedonia një periudhë të gjatë kohore është e ekspozuar në një veprimtari propaganduese subversive intensive, të lidhur me integrimet e vendit në BE dhe...

Porosia e DioGuardit për shqiptarët dhe liderët e tyre në Maqedoni

Ish-anëtari i Kongresit Amerikan, Jozef Diugardi ka tëhequr vërejtjen për zgjerimin e ndikimit rus në Ballkan. Në një intervistë kohë më parë të dhënë...

Flet njeriu në duart e të cilit ndërroi jetë Adem Demaçi (Video)

Me lot në sy, por ka shumë falënderime për të gjithë ata që i qëndruan pranë Adem Demaçit. Xhelal Pakashtica njeriu që dhjetëra vite ishte...

Shqetësimi i fundit i Adem Demaçit: Liderët po na përgatisin për një robëri të...

Veprimtari i shquar i çështjes kombëtare, Adem Demaçi, kishte kaluar edhe në studion e Rubikonit në KTV. Më 5 janar të vitit 2005, ai...

Ndarja e territoreve, SHBA shprehin qëndrimin zyrtar

Dje në media është raportuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë ndërruar qëndrim sa i përket ndarjes së Kosovës, ku thuhet se SHBA-të...

LAJMI I FUNDIT: Ndërron jetë Adem Demaçi

Këto momente ka ndërruar jetë veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi, njofton Klan Kosova. Demaçi ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare pas një sëmundjeve...

“Drithërima” në Qeverinë e Zaevit, është konfiskuar dokumentacioni për skandalin me grandet

Me urdhër të Prokurorisë Themelore Publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit, Ministria e Punëve të Brendshme dje nga Fondi për inovacione...

Ademi përplaset me Gjorçevin: Muzeu i VMRO-së riemërtohet, janë zbuluar parregullsi

Ministri i kulturës Asaf Ademi është përplasur me deputetin e VMRO-DPMNE-së Vllatko Gjorçev pasi ky i fundit i kërkoi të mos ndërhyjë në muzeun...

Aksident i rëndë në Ulqin, përfshihen tri vetura dhe një kamion – humb jetën...

Në magjistralen Bar-Ulqin këtë mëngjes, rreth orës 7:20 ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku. Siç raportojnë mediat malazeze, përcjell Telegrafi, nga ky aksident ka...

Deri në fund të javës caktohet Referendumi për emrin, ja data që kalkulohet?

Pushteti dhe opozita arritën marrëveshje për referendumin, pasi që u dakorduan për të votuar ligjet që i kërkonte partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE....