“Dridhet” Serbia, trupat amerikane së shpejti arrijnë në Kosovë

Një kontingjent i ri i trupave amerikane do të mbërrijë në Kosovë së shpejti. Ushtarët e Gardës Nacionale të Ushtrisë së Kalifornisë po trajnohen këto...

Ku mbeti hetimi ndërkombëtar për rastin “Kumanova”?

Sedat Fejzullahu, vëllai i të dënuarit me burg të përjetshëm- Fadil Fejzullahu në rastin “Kumanova” nëpërmes rrjetit social facebook ka pyetur publikisht “ku ka...

Shqiptarët po ikin edhe nga Qeveria Zaev

Muhamer Pajaziti Eksodi masiv i të rinjve në Maqedoni po vazhdon. Agjenci të shumta në Shkup për cdo ditë po ju rregullojnë vizat e punës...

Gazetari maqedonas nga Beogradi paralajmëron pranverë të përgjakshme në Maqedoni/VIDEO

Milenko Nedelkovski, gazetari që njihet për mbështetjen e fuqishme për ish-qeverinë e Nikolla Gruevski në një intervistë për televizionin serb RTS ka paralajmëruar trazira...

Vetëm dy shqiptarë kalojnë në fazën tjetër të zgjedhjes në Akademinë e Shkencave dhe...

Tre kandidaturat shqiptare janë eliminuar nga gara për anëtarë me korrespondencë në Akademinë e Shkencave dhe Arteve (AMSHA), shkruan gazeta KOHA. Dy kandidaturat e...

Ahmeti tërheq ministrat nga Qeveri, lajmi “fake” që bën bujë?!/FOTO

Një lajm i vjetër para dy viteve është lansuar mbrëmë në portalet maqedonase dhe rrjetet sociale, me titullin “Ahmeti tërheq ministrat nga Qeveria”. Por...

Ahmeti rrezikon postin e të parit të Prishtinës pas largimit nga VV, ja ligji?/DOKUMENT

Shpend Ahmeti pas dorëheqjes nga Lëvizja Vetëvendosje rrezikon të humbasë edhe postin e kryetarit të Prishtinës. Ligji për vetëqeverisje lokale krijon hapësirë që të...

Xhaferi i’a vë çelsin Parlamentit për një javë?!

Kuvendi i Maqedonisë për një javë nuk do të jetë funksional dhe pa detyrime për deputetët, pas dështimit të seancës për votimin e ligjit...

Zjarri përfshin një ndërtesë banimi në Tetovë, banorët të tmerruar/VIDEO

Sapo ka shpërthyer një zjarr në një banesë ndërtimi në Tetovë, por fatmirësisht nuk ka të lënduar. “Zjarri ka shpërthyer diku rreth orës 9 e...

Largohet edhe Shpend Ahmeti

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka dhënë dorëheqje nga Lëvizje Vetëvendosje. Në një letër që kanë publikuar mediat në Prishtinë, Ahmeti ka arsyetuar...