Incident në Shkup, rrahje mes tifozëve maqedonas dhe shqiptarë

Gjatë ditës së djeshme ka patur rrahje në një ndeshje basketbolli të luajtur në Shkup, me ç’rast janë përplasur basketbollistët e ekipit të Pelisterit...

LAJMI I FUNDIT/ Ivanov nuk e nënshkruan Ligjin për gjuhën shqipe, plani për zvarritje

Presidenti Gjorgje Ivanov nuk do ta nënshkruajë Ligjin për gjuhët, që rregullon përdorimin zyrtar të gjuhës shqipe. Një burim i afërt me kabinetin e...

Dalin pamjet e avionit me 162 pasagjerë që del nga pista në Turqi (VIDEO)

Avioni i linjës Ankara-Trabzon ka dalë nga pista teksa po bënte uljen. Fatmirsisht nuk raportohen të dëmtuar apo viktima. Në bordin e avionit ishin plot...

Djali i shqiptarit nga Amerika, zbulohet si komandant i ISIS-it

Shqiptaro-amerikani u bën thirrje myslimanëve në SHBA të kryejnë sulme terroriste Nga Ruben Avxhiu “The Atlantic” ka botuar sot një speciale të gjatë për djalin e...

Pas BESËS e ASH-së, BDI në radhë për Kongres

Pas kongreseve partiake të paralajmëruara nga Lëvizja BESA dhe Aleanca për Shqiptare, edhe BDI tashmë është në një proces të tillë. Nga kjo parti kanë...

Labënishti për kryetar, vjen përkrahja e madhe

Lajmi për Arben Labënishtin për kryetar të Lëvizjes BESA ka marrë jehonë të madhe dhe se është përkrahur edhe nga Tirana e Prishtina, si një...

Profesori Rrokaj mesazh liderëve shqiptarë në Maqedoni. Mos u ekzaltoni…

Prof. Shezai Rrokaj ka porositur liderër shqiptarë në Maqedoni që mos ekzaltohen së tepërmi me avasimine gjuhës shqipe, përcjell agjencia e lajmeve INA. “Me miratimin...

Fotografia e shqiptarit nga Tetova që tronditi botën, si u vra nga “Tigrat e...

Në këtë fotografi Hajrush Ziberi lutet për jetën e tij, pasi ai kapet nga kriminelët serbë në Bosnjë në vitin 1991. Ai torturohet dhe...

Shpërthimi në Shkodër, arrin në 5 numri i të plagosurve…

Si rezultat i shpërthimit në Shkodër janë plagosur 5 persona, dy nga të cilët raportohet se janë në gjendje të rëndë dhe janë nisur...

FOTO/ “Washington Post”: Lokali i një shqiptari ofron kafe falas për inat të Trump

Një emigrant shqiptar ka tërhequr vëmendjen e medieve amerikane. “Washington Post” shkruan se pronari shqiptar i një bari ofron kafe falas për të gjithë haitianët,...