Pakti për reformën zgjedhore, ja si pritet të “shkrihen” partitë e vogla

Partitë e vogla rrezikojnë që edhe këtë herë të dalin më të humburat nga reforma zgjedhore. Çdo herë që është ndërhyrë në Kod, partitë...

Haradinaj i çon porosi Ramës: Ka edhe më shumë, nuk i kam thënë sepse...

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj e nisi duke komentuar padinë ndaj tij. ‘Kjo është më larg nga sa kam parë se gjërat...

Shqipëria si Maqedonia e Veriut, në zgjedhje me qeveri teknike

Dhe pse marrëveshja për reformën zgjedhore nuk përfshin dhe marrëveshjen për zgjedhje të parakohshme, gazetari Arber Hitaj tha në "Ekopolitikë" se po qarkullon teza...

‘Rama duhet të provojë që nuk është tradhtar, përndryshe Haradinaj mund…’

Përkundër takimeve zyrtare, që shpeshherë i ikën, tani kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, mund të takohen...

Padia ndaj Haradinajt, ky është avokati i Ramës

Top Channel ka siguruar një pjesë të padisë, 30 faqe, në të cilën kryeministri i Kosovës në largim, Ramush Haradinaj, përveç akuzës për shpifje...

Fundi i një dashurie fals

Kimete Berisha Fundi i një dashurie fals. 1. Edi Rama i dha fund 'dashnisë' së falsifikuar dhe historike shqiptaro-shqiptare. Mua më vjen mirë që po...

Reagimi i Sali Berishës, pasi Edi Rama e paditi Ramush Haradinajn

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama edhe zyrtarisht ka nisur rrugën ligjore ndaj kryeministrit në largim të Kosovës, Ramush Haradinaj. Rama pretendon se Haradinaj ka shpifur...

Këshilli Politik, zbardhen emrat që përfaqësojnë opozitën dhe qeverinë

Zbardhen emrat e opozitës për këshillin politik i cili pritet të mblidhet nesër. Këshilli politik do të formohet me përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare, drejtuesve të...

Reforma zgjedhore në Shqipëri/ Bundestagu përshëndet nisjen e procesit

Nënkryetari i grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestagun Gjerman, Johann David Wadephul, e ka përshëndetur nismën e re të pozitës dhe opozitës së bashkuar në...

Shqipëria dëbon diplomatë iranianë

Shteti shqiptar dëboi dje dy diplomatë iranianë nga Shqipëria. Ministri i jashtëm Gent Cakaj ka konfirmuar lajmin e Top-Channel duke theksuar se dy diplomatët...