Tensione në Tiranë, protestuesit rrethojnë Ministrinë e Brendshme/LIVE

Turma e protestuesve të opozitës, janë zhvendosur tashmë pranë Ministrisë së Brendshme, ku po protestojnë duke kërkuar largimin e ministrit Fatmir Xhafaj. Burimet raportojnë se...

Rama: Qentë le të lehin, ne vazhdojmë të ecim para

Teksa qentë lehin ne vazhdojmë të ecim para, ka qenë i vetmi koment i kryeministrit Edi Rama në prezantimin e projekteve për qarkun e...

Basha para protestuesve: Ka vetëm një rrugë, largimi i kësaj qeverie nga populli i...

Opozita ka nisur një protestë të madhe, kundër qeverisjes, që sipas tyre është e kapur nga krimi, ndërsa kërkon edhe dorëheqjen e ministrit të...

Tensionohet protesta, tym e flakë para Kryeministrisë në Tiranë/LIVE

Protesta ka shfaqur shenjat e para të tensionimit. Kjo për shkak se përballë Kryeministrisë janë hedhur tymuese dhe një zonjë është larguar me dhunë nga...

Berisha: Herës tjetër do bllokojmë rrugët, Ramën do ta kapim në çark si miu

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë një prononcim gjatë marshimit. AI ka deklaruar se herës tjetër kryeministrit Rama do t'ia bllokojnë të gjitha rrugët. Berisha: Zgjodhi...

Audio-përgjimi, Xhafaj sfidon Bashën: Nëse del i vërtetë, dorëhiqem, ose dorëhiqu!

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj thotë se nëse audio-përgjimi i vëllait të tij del i vërtetë, dorëhiqet nga pozicioni i ministrit, ndërsa sfidon kreun...

Protesta e opozitës, ja mesazhi i Sali Berishës…

Partia Demokratike dhe aleatët e saj në opozitë protestojnë nesër para godinës së Kryeministrisë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Lidhur me protestën ka reaguar...

EKSKLUZIVE/ Ikën Vlahutin, ja kush është ambasadori i ri i BE në Shqipëri. Emri

Bashkimi Europian ka emëruar ambasadorin e ri të BE-së në Shqipëri. Pas përfundimit të mandatit të kroates, Romana Vlahutin, BE ka zgjedhur një personalitet të...

Paloka: Xhafaj bën karshillëk, po i kujtoj arsyet pse duhet të ikë

Sfidës që Ministri Xhafaj i bëri kreut të demokratëve Lulzim Basha i është përgjigjur nënkryetari i PD-së, Edi Paloka. Në një deklaratë për mediat, Paloka...

Ruçi darkë për pjesëmarrësit në Mëngjesin e Lutjeve: Të heqim dorë nga kapërdisja ballkanike

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi shtroi një darkë për pjesmarrësit në Mëngjesin e Lutjeve për Europën Juglindore. Ruçi tha se mëngjesi i lutjeve...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!