Klubi i Karatesë Bashkimi me 6 garues, 4 medalje të arta dhe dy të bronzta në kampionatin shtetëror

Picture of INA
INA

27/04/2024

Klubi i Karatesë Bashkimi-Kumanovë,me trajnerin Mursel Misini sot kanë shënuar një rezultat të jashtëzakonshëm, njofton agjencia e lajmeve INA.

Në kampionatin shtetëror të karatesë për pionerë 10-13, i cili u mbajtë në Gjevgjeli, ky klub garoi me 6 garues, katër prej të cilëve morën medalje të arta dhe dy të bronzta.

Gjashtë garuesit, duke treguar një performancë të shkëlqyer, arritën të kualifikohen në kampionatin ballkanik që do mbahet në Stamboll të Turqisë.

Rezultatet
Rinar Bilalli – vendi i I-rë 🥇
Azem Azemi – vendi i I-rë 🥇
Ajan Muharremi – vendi i I-rë 🥇
Sara Muadini – vendi i I-rë 🥇
Rufat Rushiti – vendi i III-të 🥉
Arbër Pajaziti – vendi i III-të 🥉

Klubi i Karatesë kërkon nga sportdashësit që t’i mbështetin financiarisht për t’i mbuluar shpenzimet e këtyre djelmoshave të jashtëzakonshëm për të marrë pjesë në kampionatin ballkanik që mbahet në Stamboll të Turqisë, nga data 31/05-02/06/2024. (INA)

TË FUNDIT
4 minuta
Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën
5 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
14 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
16 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
16 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

ME TE LEXUARA

2 ditë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
14 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
2 ditë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
5 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
2 ditë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”
4 minuta
Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën

LEXO MË SHUMË

Trofeu-768x512

Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

INFO

NA NDIQ