Rama publikon pamjet: Së shpejti përfundon rruga Lalëz-Kepi i Rodonit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e ditës së sotme disa pamje të rrugës së re Lalës-Biz-Drac-Kepi i Rodonit. Rama bën me dije se kjo...

“Gjaku nuk bëhet ujë”, Majko takon shqiptarët e Ukrainës: Pas 300 vitesh duhet të...

“Pas 300 vitesh duhet të vini në Shqipëri, për ta parë nga afër vendin tuaj të origjinës, i cili është kthyer në një destinacion...

Policia arreston dy djemtë e Azem Hajdarit, ja arsyeja?!

Dy djemtë e Azem Hajdarit janë arrestuar nga policia, pasi akuzohen për dhunë të ushtruar ndaj një personi. Kirjald Hajdari, 32 vjeç, dhe Azem...

Profesori Rrokaj mesazh liderëve shqiptarë në Maqedoni. Mos u ekzaltoni…

Prof. Shezai Rrokaj ka porositur liderër shqiptarë në Maqedoni që mos ekzaltohen së tepërmi me avasimine gjuhës shqipe, përcjell agjencia e lajmeve INA. “Me miratimin...

2 janar 2018, vlonjati nuk duron dot, zhytet në det (FOTO)

Kemi hyrë në datën 2 janar të vitit 2018, mes acarit e ngricës. Por duket se nuk do t’ia dijë për këto temperatura një vlonjat...

5-vjeçari nga Tirana pranohet në organizatën botërore të gjenive, e frikshme ajo që mund...

I nderuar lexues, ky vogëlush që shikon në foto është një gjeni. Po, po…një gjeni i  cili tanimë është pranuar në shoqatën botërore të...

Tragjike në Laç, adoleshenti gjendet i vdekur në tarracën e shtëpisë, kishte hipur të...

Viti i Ri 2018 nis me një ngjarje të rëndë në qytetin e Laçit. Një 16-vjecar që kishte hipur në tarracën e shtëpisë për...

Dalin detajet/ Vrasja e dy motrave në Zvicër, flasin të afërmit

Gjatë ditës së djeshme, një shqiptar nga Kosova tronditi Zvicrën. Ai vrau femra në Zvicër, gjegjësisht gruan e tij dhe motrën e saj. 54 vjeçari...

Shokon nëna shqiptare, nxjerr në shitje fëmijët: Po s’u shitën urgjent do i vras!...

Një nënë nga Fieri me inicialet E.R., ka tronditur rrjetin social me postimin e saj. Nëna ka nxjerrë në shitje dy fëmijët e mitur...

Lirohet me kusht Orest Sota, të riut që i gjetën 863 mijë euro në...

Në Shqipëri Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda vendosi sot të lërë të lirë, me detyrim paraqitje të riun sipërmarrës Orest Sota i...