DEA-FBI do të hetojë paratë e pista të ‘kokave’ të politikēs shqiptare?!

Paratë e pista të pastruara në bankat e huaja nga politikanët, gjyqtarët, prokurorët, zyrtarët e lartë të policisë dhe të shtetit shqiptar do të...

Shqipëria ndër vendet më të lira në botë, Zvicra ndër më të shtrenjtët

Sipas një harte të re, e cila është përpiluar duke marrë në konsideratë të dhënat e kostove të jetesës në të gjithë botën, tregon...

Kryeministri Rama a po e përgjon presidentin Meta, ja akuza?

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa kë thënë se presidenti Ilir Meta përgjohet nga kryeministri...

Rama në Stamboll, çfarë do të diskutojë me Erdogan në ‘Tarabya Palace’…

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot në orën 19:00 me Presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan. Takimi do të zhvillohet në Tarabya Palace...

Imami: Berisha duhet të gjejë një zgjidhje për PD-në

sh-ministri dhe ish-deputeti Arben Imami i ftuar në studion e “AbcNews” ka deklaruar se në Partinë Demokratike “frenat” duhet t’i marrë Sali Berisha. Imami...

Shqiptarët, më të varfërit dhe më bark-boshët/ Raporti i fuqisë blerëse: Të fundit në...

Për vitin 2017 Shqipëria u rradhit si një ndër vendet më të varfëra të Europës për nga fuqia blerëse, në një grup me fqinjët...

Video/ Tiranë, gruaja rreh me çadër burrin në mes të rrugës: Ik zhduku, qen!

Dhuna në familjet shqiptare është një nga fenomenet më të dhimbshme dhe më të shpeshta që prek një pjesë të madhe të shoqërisë. Por ndërsa...

Monika Kryemadhi: Nëse do LSI i merr Ramës 8 deputetë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, e ftuar ne emisionin “Opinion”, tha se po “t’ja japë mëndja LSI-së ia kap 7-8 deputetët...

Grabitja e pronave në Lezhë, arrestohet në Rinas organizatori i skemës

Prokuroria e Krimeve të Rënda kishte deklaruar se hetimi për grabitjen e pronave në Lezhë, nuk kishte përfunduar me arrestimin e 8 zyrtarëve, pasi...

Rikthehen reshjet në Shqipëri!

Gjatë ditës së sotme moti do të ketë kthjellime dhe vranësira të shpeshta duke rrezikuar reshje të izoluara shiu e dëbore. Ndërsa mesditja, ka një...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!