A duhet ta ndalojmë veshjen e burkës edhe në Shqipëri apo do bëhemi edhe...

Nga Mentor Kikia Gratë dhe vajzat e mbuluara me burka janë të kufizuara për të kryer shumë veprime që gratë e tjera i kryejnë në...

6 milionë banorë, Shqipëria e Madhe po bëhet ngadalë

Në kulmin e debatave për çështjen e kufijve në Kosovë, gazeta më e madhe zvicerane, Blick shkruan se kufijtë mes Kosovës dhe Shqipërisë po...

“Arratisen” studentët shqiptarë! Braktiset shkolla e lartë

Numri i studentëve që ndjekin arsimin e lartë ka shënuar një rënie të fortë që prej vitit 2014, kur kishte arritur nivelin maksimal. Sipas të...

“Lamtumirë CEZ”! OSHEE i kthehet zyrtarisht shtetit

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) është kthyer tërësisht në duart e qeverisë shqiptare, pasi i është paguar edhe kësti i fundit kompanisë...

Vendet ku birra kushton më lirë dhe më shtrenjtë, ku radhitet Shqipëria

Ditët e nxehta të verës dhe pushimet e verës nxisin konsumin e birrës. Përbërësit e birrës janë të thjeshtë: Ujë, majaja e birrës, lupo...

E RËNDË në Tiranë! Gjyshja gjen të vdekur në vaskë nipin 22-vjeçar

Një 22-vjeçar ka humbur jetën teksa ishte duke bërë dush. I riu është jetur i pajetë në vaskën e tualetit nga gjyshja e tij....

Thaçi beson se Shqipëria nuk do të jetë kundër bashkimit të Kosovës me Luginën

Presidenti i Kosovës Thaçi thotë se bashkimi me Preshevën nuk ka lidhje me ndarjen apo shkëmbimin e territoreve. Ai, në një bisedë me Top Channel,...

Aksident i rëndë në Shkodër, makina bie në humnerë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën e Shkodër-Koman. Një mjet e llojit kamioçin ka rënë në humnerë, e për pasojë mësohet se kanë...

Greqia dëbon mbi 4 mijë shqiptarë, ja arsyeja

Policia greke njoftoi sot se për muajin korrik janë dëbuar për në vendet e tyre të origjinës, për hyrje të paligjshme 841 emigrantë. Për muajin...

“Kam 18 vite që punoj, por kështu rënie nuk mbaj mend”, shqiptarët e Kosovës...

Nëse para disa vitesh Durrësi u tejmbush me emra biznesesh të qyteteve të Kosovës apo Maqedonisë për të tërhequr pushuesit patriotikë të këtyre zonave,...