EMRI/ Njihuni me deputetin shqiptar që merr ndihmë ekonomike

Gazetari Rezar Xhaxhiu sot ka bërë publik emrin e një deputeti socialist që merr ndihmë ekonomike. Në emisionin e mëngjesit të tij në ‘FaxNews’ Xhaxhiu...

Lirimi i Saimir Tahirit, reagon ambasada e SHBA: Presion për vendimin

Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda ka vendosur mesditën e sotme që të lirojë Saimir Tahirin. Prokuroria kërkonte ‘arrest me burg’ për Tahirin, por...

Saimir Tahiri i lirë, Apeli i heq masën “arrest shtëpie”

Gjykata e Apelit te Krimet e Rënda ka vendosur të heqë masën “arrest shtëpie” për ish-ministrin Saimir Tahiri. “Apeli shfuqizoi masën arrest shtëpie për ish-ministrin”,...

Kryeministri austriak Kurz: Të çelen negociatat me Shqipërinë

Kryeministri austriak Sebastian Kurz kërkon çeljen sa më shpejtë të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë. Duke folur për median austriake, “Die Presse”, Kurz thotë se...

Kush është i riu që u dogj brenda makinës pas përplasjes

Në orët e para të mëngjesit të sotëm një aksident i rëndë ndodhi në Elbasan. Mësohet se rreth orës 01:50 mjeti tip “Benz” me targa...

Boçi: Qeveria të largohet që konfrontimi qytetar të mos përshkallëzohet

Për deputetin e PD, Luçiano Boçi protesta e 26 majit e dha mesazhin dhe ishte një shprehje e aktit të zemërimit të qytetarëve. I ftuar...

Alarm në Shqipëri, përkeqësohet shëndeti mendor, në Shkodër 45% e të prekurve skizofrenë

Gjendja e rënduar ekonomike edhe përmbytjet e shpeshta e kanë bërë Shkodrën një rajon të prekur se tepërmi nga sëmundjet e shëndetit mendor. Ndryshe nga...

Piaçenza, ja cili është shqiptari që i preu fytin gruas së vet para të...

Policia italiane ka bërë të ditur emrin e shqiptarit që kreu një krim makabër para syve të djalit të vet 17-vjeçar, duke i vrarë...

Arresti i Tahirit, sot në Gjykatën e Apelit të Krimeve të Rënda

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda do të mbajë sot seancën gjyqësore për  Samir Tahirin, ku ish-ministri i Brendshëm kërkon heqjen e masës...

Bullgaria po i’a merrë Maqedonisë “goranët” në Shqipëri e Kosovë?!

Bashkia e Kukësit në bashkëpunim me Ambasadën Bullgare në organizuan në Shishtavec “Ditën e promovimit të Kulturës së Gorës”. Ky lajm ka pushtuar mediat...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!