Kokaina, Xhafaj kërkon marrjen në pyetje, Basha: Akt i dënueshëm

Sot, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, i ka kërkuar Prokurorisë të thërrasë si persona në dijeni ish-kryeministrin Rama dhe kreun e PD-së Basha në...

VIDEO/ Po shkapërderdhet LSI, këshilltarët e Kurbinit akuza Kryemadhit

LSI duket se po shperbehet. Asaj po i ikin perdite te zgjedhurit ne Keshillat bashkiake. Bashkepunimi LSI-PD edhe pas skandaleve qe kane plasur me...

Mogherini: Për tre muaj duhet të kemi vendim për nisjen e negociatave me Shqipërinë

Një thirrje e fuqishme për angazhim të vazhdueshëm të BE-së në rajonin e Ballkanit është dëgjuar të martën në Parlamentin Evropian në një takim...

Rama: Serbia nuk do të bëhet anëtare e BE para Shqipërisë, jemi të sigurt...

“Serbia nuk do të bëhet anëtare e BE para Shqipërisë, këtë e dimë me siguri”. Kjo ishte deklarata e dhënë nga kryeminsitri Edi Rama...

Të parët nga Ballkani për azil: 22 mijë shqiptarë i mësynë vjet BE-së

Renditemi të parët në Ballkan për sa i përket numrit të azilkërkuesve në Bashkimin Europian. Eurostat ka publikuar të dhënat mbi azilkërkuesit në 2017-n,...

Sot nis Vetingu: Fatos Lulo hyn i pari për t’u pyetur nga ekspertët shqiptarë...

Nis sot faza vendimtare e procesit të Vetingut: seacat dëgjimore me gjyqtarët dhe prokurorët e parë në Pallatin e Kongreseve, në orën 11:00 me anëtarët...

Fshatrat nën ujë, kryebashkiakja jep alarmin për përmbytjet në Shkodër

Situata në Shkodër vazhdon akoma të jetë shumë problematike ndërkohë që shumë nga fshatrat janë nën ujë. Shirat nuk kanë të ndalur duke e përkeqësuar...

Panariti: Ja pse Edi Rama nuk shpall gjendjen e emergjencës në Shkodër

Deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, ish-ministër i Bujqësisë, ka zbardhur arsyet sepse qeveria Rama nuk shpall gjendjen e emergjencës në Shkodër, e cila ndodhet...

Njihni gjykatësin shqiptar të cilit motra i dhuron çdo vit nga 100 mijë $...

Anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Fatos Lulo është gjyqtari i parë që do të zhvillojë seancë dëgjimore me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit të mërkurën,...

Lajm i Fundit/Vrasje mafioze në Dibër

Nga raportimet e para mësohet se një i ri është gjetur i pajetë në oborrin e shtëpisë së tij. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Maqellarë...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!