Guardiola: Ndeshja me Arsenalin do të jetë një finale

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16 Prill, 2023

Manchester City ka shënuar fitoren e radhës duke e mposhtur në shtëpi 3:1 Leicesterin në kuadër të javës së 31-të në Premierligë.

John Stones kaloi vendasit në epërsi me një gol të bukur në minutën e pestë të ndeshjes, shkruan Gazeta Express.Erling Haaland e dyfishoi epërsinë në minutën e 13-të kur realizoi nga penalltia.

Në të 25-tën ishte sërish Haaland që realizoi golin e dytë personal sonte dhe të tretin për Cityn.

Pas ndeshjes, trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola tha se ndeshja ndaj Arsenalit do të jetë një finale.

“Ne duhet të fitojmë, të fitojmë dhe të fitojmë. Për ne ishte e rëndësishme të fitonim sot për të arritur në ndeshjen me Arsenalin, që do të jetë një finale”, tha ai.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

inzaghi

Inzaghi: Inter nuk ka frikë nga City

ardian nuhiu

Nuhiu zyrtarisht trajner i kuqezinjëve të Tetovës

galtier-psg

Francezët e nisin merkaton me “vrull”, PSG realizon 2 “goditje” në 1 ditë

igli

​Tare largohet nga Lazio pas 18 vitesh

bad news eagles

Bad News Eagles mposhtin ekipin serb Sangrija

mesi-paris

FOTO/Takimi sekret për Messi-n, i ati i yllit argjentinas bisedë me Presidentin Laporta

Sylvinho (Olympique Lyonnais, Trainer, head coach); Porträt, Einzelbild

Silvinho: Dua gjashtë pikë nga dy ndeshjet e radhës, mezi pres të dal para tifozëve shqiptar

benzema

​200 milion euro në vit, Benzema nënshkruan me klubin e ri

manchester-city

De Bryjne: S’ka presion, do të bëjmë një ndeshje të shkëlqyer në Stamboll

INFO

NA NDIQ