Shefki Kuqi: Frika – janë gjyqtarët

Picture of ina-online
ina-online

05/05/2024

Feronikeli 74 është mposhtur në Zahir Pajaziti ndaj Llapit, me rezultatin e përgjithshëm 3:2.

Ishin mysafirët që kaluan të parët në epërsi, por pas një super goli të Muhamet Hysenit gjërat u nivelizuan, dhe më pas llapjanët rikthyen rezultatin në favorin e tyre, edhe pse Nikli luftoi deri në sekondat e fundit.

Trajneri i skuadrës nga Drenasi, Shefki Kuqi nuk ishte i kënaqur me gjykimin në këtë përballje, duke theksuar se frika e vetme e tyre janë gjyqtarët.

“Nuk po luajmë vetëm ndaj ekipit kundërshtar, por edhe ndaj arbitrit. Në 3-4 ndeshjet e fundit lojtarët e mi, lojën dhe luftën që janë duke e bërë, nuk i frikësohem asnjë kundërshtari.

E vetmja frikë që e kam janë referat. Për mua sot ka qenë pasqyra më e mira e mundshme për t’u parë dhe një reklamë se si mund të bëhet njeriu kampion me gjitha mënyrat, por jo me futboll. Duken ashiqare. Nuk i kuptoj gjërat. Unë marr karton për simulim.

Lojtarët e mi, jemi në gjendje perfektë, pse e din që merr kartonin e verdh nuk e ndalë lojën t’ia jap edhe kartonin dytë të verdhë, por e vazhdon lojën.

Për skenat që u bën në fushë e patë edhe vet, nuk është problemi i imi, është problem i Llapit si e organizon lojën. Por ky është një skandal për mua”, ka thënë Kuqi për “Art Motion” pas ndeshjes kundër Llapit.

TË FUNDIT
14 orë
Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës
15 orë
Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk
15 orë
Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt
1 ditë
Publikohet lista! 6 shqiptarë do të jenë pjesë e ekipit të Zvicrën në Euro 2024
2 ditë
Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

ME TE LEXUARA

15 orë
Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk
14 orë
Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës
15 orë
Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt

LEXO MË SHUMË

cairi

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

tyson

Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk

hetemaj

Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt

Zvicra shaqiri

Publikohet lista! 6 shqiptarë do të jenë pjesë e ekipit të Zvicrën në Euro 2024

ramadani

Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

massimiliano-allegri_15r5yo9lfzicg1kw8p87d4nrer

Juve-Allegri, rrezikohet shkarkimi i menjëhershëm i trajnerit!

Inter-1

Marotta bën gati një tjetër super goditje, synon yllin e Realit

musiala

Real Madrid konfirmon operimin e David Alaba

arteta

Arteta me “sytë” nga Spanja: Në të ardhmen mendoj rikthimin në La Liga

INFO

NA NDIQ