Interi thellon krizën e Milanit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/02/2023

Interi ka thelluar krizën e rivalit lokal, Milanit.

Të dielën mbrëma Interi fitoi 1:0 derbin e qytetit të Milanos. Golin e vetëm në ndeshje e ka shënuar Lautaro Martinez në minutën e 34-t. Ai realizoi me asistim të Hakan Çalhanoglut.

Ndeshja i ka takuar xhiros së 21-të të Serie A.

Milani nuk ka fituar që nga 4 janari. Prej atëherë ka barazuar me Romën e Leccen, kurse ka humbur nga Torino, Interi, Lazio e Sassuolo.

Interi mbetet i dyti me 43 pikë, 13 më pak se Napoli që udhëheq.

Milani bie në pozitën e gjashtë me 38 pikë.

TË FUNDIT
11 orë
Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)
12 orë
Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime
12 orë
Dortmundi përgatit festën
12 orë
“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)
13 orë
Manchester Utd fiton Kupën e Anglisë

ME TE LEXUARA

22 orë
Endrit Krasniqi - në formacionin më të mirë të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut
13 orë
Manchester Utd fiton Kupën e Anglisë
12 orë
“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)
12 orë
Dortmundi përgatit festën
12 orë
Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime
11 orë
Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)
23 orë
Italia publikon listën e futbollistëve për Euro 2024, mungon Immobile (LISTA)
22 orë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit
22 orë
Sot finalja e madhe mes United dhe City

LEXO MË SHUMË

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

Messi Mesi Inter Miami

“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)

manchester united

Manchester Utd fiton Kupën e Anglisë

endrit krasniqi

Endrit Krasniqi – në formacionin më të mirë të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut

manchester united

Sot finalja e madhe mes United dhe City

milanii

Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit

Italia kombetarja

Italia publikon listën e futbollistëve për Euro 2024, mungon Immobile (LISTA)

INFO

NA NDIQ