Juventusi me fitore bindëse në udhëtim te Salernitana

Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2023

Pas një humbje dhe një barazimi, Juventusi është rikthyer te fitorja në Serie A duke triumfuar në udhëtim te Salernitana.

“Zonja e Vjetër” triumfoi bindshëm 0:3 kundër skuadrës vendase në stadiumin “Stadio Arechi”.

Lojtari serb që po “agjeronte” së shënuari që nga tetori, i dha epërsinë mysafirëve në minutën e 26-të.

Shifrat u dyfishuan në minutën e fundit të kohës së rregullt të pjesës së parë kur Kostiq shënoi gol të lehtë nga afërsia.

Golashënuesi i parë shënoi edhe të tretin vetëm dy minuta pasi nisi pjesa e dytë dhe kësisoj u vulos epilogu përfundimtar i takimit.

Me këtë fitore Juventusi ngritet në pozitën e dhjetë me 26 pikë. Salernitana është e 16-ta me 21 pikë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

fenerbahce

Fenerbahce gjobitet me 115 mijë euro, trajneri pezullohet 60 ditë

barca

Koeman futet në debatin e Xavit dhe Enriques, tregon tre personat e vetëm që kanë ADN-në e Barcelonës

Zhegrova

Zhegrova nuk u vlerësua shumë, kjo ishte nota e tij mbrëmë ndaj Aston Villas

atalanta

Milani bie në “San Siro”, Atalanta dhe Gjimshiti shkëlqejnë ndaj Liverpoolit

messi

Lionel Messi eliminohet nga Championsi i Concacaf-it

igli

Igli Tare në bisedime me Totenhemin dhe Çellsin

xavi

​Xavi: Jam krenar me ekipin tim

luis enrique

Luis Enrique: Do të ketë luftë në Barcelonë në ndeshjen kthyese

INFO

NA NDIQ