Kasami: Xhumanë e kësaj jave e kalova në lagjen Drenovec

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2022

Kryetari i komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka bërë të ditur se, Xhumanë e kësaj jave e e kakaluar në lagjen Drenovec.

“Bashkëbiseduam me banorët e lagjes për problemet që i tangojnë. U dakorduam që të fillojmë me problemin kryesor që kishtë një pjesë e lagjës, që është defekti me kyçjen e rrjetit të ujësjellësit për shkak të ndërtimeve të reja.

U premtova se gjatë javës së ardhshme së bashku me drejtorin e Ndërmarrjes Publike Komunale dhe ekipin adekuat do jemi këtu për të parë situatën dhe për të filluar procedurat për kyçjen dhe rregullimin e ujit.

Jemi këtu për të gjetur zgjidhje, gjithmonë me qytetarët!”, është shprehur Kasami.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ