Kush janë 13 deputetët e koalicionit “VLEN” (Lista)

Picture of ina-online
ina-online

09/05/2024

Nga 98.60% të rezultateve të përpunuara nga KSHZ, koalicioni “VLEN” ka fituar 13 deputetë, përcjell INA. Më poshtë edhe deputetët fitues të këtij koalicioni:

Njësia 1

Izet Mexhiti
Bekim Sali

Njësia 2

Afrim Gashi
Rijad Shaqiri
Merita Koxhaxhiku

Njësia 5

Salim Sulejmani

Njësia 6

Bilall Kasami
Bekim Qoku
Mimoza Musa
Halil Snopçe
Fatmir Limani
Saranda Imeri – Stafai
Sadik Sulejmani

KSHZ pritet të përpunojë edhe përqindjen e fundit të votave, që më pas të shpallë rezultatet e para preliminare.(INA)

TË FUNDIT
9 minuta
qytetare-1280x899
Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dh...
15 minuta
Prokuroria
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim p...
24 minuta
treni stacioni hekurudhor shkup
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë ...
59 minuta
vmro
VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria d...
2 orë
kredite denar
60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

ME TE LEXUARA

21 orë
mijallkov
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
5 orë
vmro vlen negociata
Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat
1 ditë
qeveria
Qeveria me njoftim: Qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve, nuk ke...
15 minuta
Prokuroria
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim p...
21 orë
zejdi tubim
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekani...
5 orë
ixhet memeti
Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, ...
1 ditë
skender rexhepi zejd
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
9 minuta
qytetare-1280x899
Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dh...

LEXO MË SHUMË

qytetare-1280x899

Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta

Prokuroria

Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!

treni stacioni hekurudhor shkup

Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni

vmro

VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

kredite denar

60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

ixhet memeti

Ixhet Memeti nuk ka imunitet

uji-vardar

Trupi i pajetë i një burri është nxjerrë nga Vardari në afërsi të Urës së Gurit, për momentin nuk dihet identiteti i tij

Polici-a-2-750x430

Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku

lojra

Do të largohen rekuizitat argëtuese në Karposh të Shkupit, konfirmon MPB

INFO

NA NDIQ