Lausanne-Ouchy shkruan historinë falë shqiptarëve, ngjitet në Superligë për herë të parë

Picture of INA
INA

07/06/2023

Lausanne-Ouchy ka regjistruar një sukses historik sonte, duke siguruar promovimin në Superligën e Zvicrës për herë të parë.

Skuadra e drejtuar nga Anthony Braizat shënoi fitore sonte edhe në ndeshjen e dytë ndaj Sionit, shkruan Gazeta Express.Laussane-Ouchy kishte përfunduar në pozitën e tretë në kategorinë e dytë të futbollit zviceran, kurse Sioni ishte i fundit në Superligë – andaj këto dy skuadra u përballen në barazh mes vete.

Skuadra nga Laussane ndeshjen e parë e kishte fituar me rezultat 2:0, kurse sonte fitoi 4:2.

Kjo fitore dhe ky sukses historik u arrit falë shqiptarëve.

Liridon Mulaj shkëlqeu me dy gola, teksa një e shënoi edhe Alban Ajdini.

Te kjo skuadër kapiten është Lavdrim Hajrullahu, teksa pjesë e skuadrës janë edhe dy shqiptarët tjerë, Rejan Thaçi e Mergim Qarri.

TË FUNDIT
20 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
20 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
20 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
20 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
20 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

ME TE LEXUARA

20 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
20 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
20 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
20 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
22 orë
Shkëndija eliminohet nga Conference League!
21 orë
Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai
20 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

LEXO MË SHUMË

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

portieri serb tre gishta provokon

Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

ten hag manchester united

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

morata

Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai

shkendija tetoves

Shkëndija eliminohet nga Conference League!

Anglia

Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

INFO

NA NDIQ