Liverpooli rrit presionin mbi Newcastlen dhe Man Unitedin, fiton me rezultat bindës ndaj Leicesterit

INA
INA

16 Maj, 2023

Liverpooli fiton me rezultat bindës ndaj Leicesterit – rrit presionin mbi Newcastlen dhe Man Unitedin.

Liverpooli ka fituar me rezultat bindës 3-0 në udhëtim te Leicesteri në kuadër javës së 36-të të Ligës Premier.

Curtis Jones ishe i pandalshëm në pjesën e parë, pasi ia doli të shënonte dy gola.

Në minutën e 33-të, talenti i Liverpoolit pranoi një asistim nga Mohamed Salah për rezultatin 1-0.

Egjiptiani asistoi edhe te goli i dytë i Jones, pas vetëm tre minutash nga i pari, për epërsinë 2-0.

Edhe 45 minutat e dytë, The Reds dominuan, duke shënuar një tjetër gol të bukur.

Salah kompletoi het-trikun e tij të asistimeve, kur lëshoi topin për Trent-Alexander-Arnold që realizoi nga gjuajta e lirë në minutën e 71-të.

Pas javës së 36-të, Liverpooli vazhdon të jetë në vendin e pestë me 65 pikë, një më pak se Newcastle dhe Manchester United që gjendet në vendin e tretë, respektivisht në të katërtin.

Në xhiron e 37-të, The Reds do të kenë punë me Aston Villan.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1743

Sevillia fiton Europa League, Roma e Mourinhos bie pas penalltive

xhaka-zvicra

Çfarë thotë selektori i Zvicrës për Granit Xhakën?

manchester chelsea

Manchester United zyrtarizon marrëveshjen e re me mbrojtësin e krahut

messi

Messi i jep 10 ditë kohë Barcelonës

sylvinho

“Euro 2024”/ Ja kuqezinjtë e përzgjedhur nga trajneri Sylvinho për sfidat e qershorit

busquets-buskec

ZYRTARE/ Kapiteni Sergio Busquets i jep lamtumirën Barcelonës…

franca-fitore-

Franca publikon listën e lojtarëve të ftuar për ”EURO 2024”

bayern1

Ylli i madh këmbëngulë për largim nga Bayerni

Shaqiri xhaka

Lista e Zvicrës, ftohen tre emrat e njohur shqiptarë (LISTA)

INFO

NA NDIQ