Messi mund të ishte transferuar te gjiganti italian, para se të nënshkruante me PSG-në

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2023

Gushti i verës së vitit 2021 do mbahet mend gjithmonë në historinë e Barcelonës, pasi atëherë Lionel Messi njoftoi se do të largohej pas një lidhjeje 21-vjeçare me klubin.

Më pas, argjentinasi nënshkroi një kontratë me Paris Saint-Germainin, ku ai edhe është aktualisht.

Sidoqoftë, gjërat mund të kishin më ndryshe. Nënpresidenti i Interit, Javier Zanetti, e zbuloi se bashkëkombasi i tij mund të ishte transferuar në “Guiseppe Meazz” përpara se PSG-ja të siguronte nënshkrimin e tij.

“Isha i befasuar kur ai u largua nga Barcelona. Realisht, ne nuk mund të konkurrojmë me PSG-në apo klubet e Premierligës, por për shkak të marrëdhënies sonë, ne folëm kur kishte një mundësi”, tha ai për “DAZN”.

Kontrata e Messit me PSG-në skadon në fund të këtij sezoni dhe ende nuk dihet se cila do të jetë e ardhmja e tij.

Deri më tani dihet se kampionët francezë janë në bisedime me shtatë herë fituesin e “Topit të Artë” për vazhdimin e kontratës së tij.

TË FUNDIT
5 orë
FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024
6 orë
VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë
8 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
14 orë
Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit
16 orë
Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit

ME TE LEXUARA

8 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
6 orë
VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë
5 orë
FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024
16 orë
Lewandowski realizon super gol ndaj Sevilla, Cancelo me asistim të bukur
16 orë
Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City
16 orë
Galatasaray mban larg Fenerbahçen dhe fiton titullin e 24-të të ligës turke...
16 orë
Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit
14 orë
Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit

LEXO MË SHUMË

taulant seferi

FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024

mirlind daku

VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë

kombetarja kuq e zi

Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian

ibrahimovic

Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit

Antonio-Conte-1000x600

Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit

galatasaray

Galatasaray mban larg Fenerbahçen dhe fiton titullin e 24-të të ligës turke…

Pep Guardiola

Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City

Lewandovski levandovski

Lewandowski realizon super gol ndaj Sevilla, Cancelo me asistim të bukur

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

INFO

NA NDIQ