Mjeku tetovar: Unë nuk do të iki, por kjo nuk është ardhmëria për fëmijët e mi

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/02/2022

Ikja e personelit shëndetësore nga RMV, ku sipas një mesatareje, rreth 100 mjek në vit largohen nga Maqedonia e Veriut.

Mjeku Argjend Imeri, në “Rruga Drejt”, në Alsat, tha se, ai kurrë nuk e ka menduar të ikë nga vendi, mirëpo kjo nuk është ardhmëria për fëmijët e tij.

Ai tha se nuk është vetëm aspekti financiar arsyeja që janë larguar dhe po largohen shumë mjekë, por ka edhe arsye të tjera.

“Unë kam vendosur të rrijë këtu, por për fat të keq, duke pasur parasysh rrethanat dhe vështirësitë me të cilat jemi përballuar gjatë kësaj periudhe, kjo nuk është ardhmëria të cilën unë e shoh për fëmijët e mi, të cilët kanë zgjedhur këtë profesion – pra të jenë mjek. Nuk është vetëm aspekti financiar, por janë edhe gjëra të tjera që e bëjnë këtë”, u shpreh Imeri. /Alsat/

TË FUNDIT
3 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
4 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
4 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
4 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
7 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

12 orë
Thaçit dhe Veselit u vazhdohet paraburgimi
9 orë
Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM
18 orë
Milloshoski: LSDM dhe BDI kanë lënë një buxhet me një nivel shumë të ulët
12 orë
Dorëzohet në Kuvend përbërja e re e Qeverisë, pritet caktimi i seancës
9 orë
Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ