Nesër borë në pjesën më të madhe të Maqedonisë së Veriut

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2022

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla lokale. Pasdite në pjesët perëndimore dhe veriore do të rriten vranësirat, ndërsa në orët mbrëmjes dhe të natës do të ketë reshje, kryesisht të borës. Deri në mëngjes në këto pjesë do të formohet shtresë e borës. Do të fryjë erë e dobët ndërsa në rajonet perëndimore erë mesatare nga drejtimi perëndimor, informojnë nga Drejtoria për Punë Hidro Meteorologjike.

Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10 gradë Celsius. Moti në Shkup do të jetë me diell, pasdite vranësirat do të rriten ndërsa gjatë natës do të ketë reshje të borës dhe do të formohet shtresë e vogël e borës. Temperatura do të jetë deri në 6 gradë Celsius.

“Nesër në pjesën më të madhe të vendit do të ketë reshje të borës, më tepër në rajonet perëndimore, veçanërisht paradite. Kudo do të formohet shtresë e re e borës, përveç në pjesën e poshtme përgjatë Vardarit. Për shkak të temperaturave të ulëta, do të ketë paraqitje të ngricave. Do të fryjë erë veriore e përforcuar përgjatë Vardarit”, informojnë nga DPHM.

Nga DPHM theksojnë se ditëve në vijim do të kemi mot me vranësira, me erë dhe shumë i ftohtë me borë lokale të përkohshme dhe të lehtë.

Temperaturat e mëngjesit nëpër disa vende do të ulen nën -10 gradë Celsius, ndërsa ato të ditës në më shumë vende do të jenë nën zero.

TË FUNDIT
7 minuta
Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje
8 minuta
Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat
26 minuta
Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi
1 orë
Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së
2 orë
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it
8 minuta
Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat
21 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
14 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
1 ditë
Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel
7 minuta
Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje
20 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
13 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

LEXO MË SHUMË

ixhet memeti

Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje

vmro vlen negociata

Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat

Ivan Anushiq

Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

INFO

NA NDIQ