Personaliteti i Abdylaqim Ademit edhe i vdekur i bën bashkë Ahmetistët me të Zjarrit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16 Shkurt, 2023

Ceremonia e organizuar në përkujtim të Abdylaqim Ademit në pesë vjetorin e vd ekjes së tij ka bërë bashk Ahmetistët me Grupin e Zjarrit.

Në këtë ceremoni ishin prezent kreu i BDI-së Ali Ahmeti, Artan Grubi por edhe Grupi i Zjarrit me në krye Musa Xhaferin dhe Izet Mexhitin

Qendra Analitike Hulumtuese “Abdilaqim Ademi” do të realizojë një sërë aktivitetesh sot për të kujtuar ish ministrin e Arsimit, Abdilaqim Ademin.

Aktivitete nisën me homazhe në fshatin Shemshovë.

Në orën 13:00 do të bëhet prezantimi i librit “Grafeni” me autor Abdilaqim Ademi, në Amfiteatrin e Universitetit të Tetovës, në Tetovë.

Pasdite në ora 15:30 do të ketë Akademi përkujtimore dhe promovim i filmit dokumentar kushtuar Abdilaqim Ademit, në Teatrin Shqiptar në Shkup

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ahmeti grubi

Vizita tek babai i Hashim Thaçit në Brojë, Limani akuza Ahmetit dhe Grubit

auto_shkolla_klasa_derrasa_e_zeze_shkumesi1525601470-780x439-1

Në Strugë gjithnjë e më pak filloristë, këtë vit janë regjistruar 77 fëmijë më pak

erdogan

Erdogan betohet si president edhe për një mandat pesëvjeçar

borell

BE-ja: Zgjedhjet e reja në veri të mbahen sa më shpejt – dështimi për shtensionim do të ketë pasoja

FB_IMG_1685796897237

Kasami e mirëpret ish-presidentin Bamir Topi

ushtria-1

Sulm afër kufirit me Egjiptin, vriten tre ushtarë izraelitë, disa të plagosur

auto_memet-kamber-1130x6351685795598

Vdekja e 19 vjeçarit në RMV: 1.000 persona rrezikojnë ta kenë fatin e Memet Kamberit

LSDM-SDSM-600x360-1

LSDM: Mickoski para vendimit, BE ose blloku anti-Evropian!

Albin-Kurti1

Kurti i prerë: Zgjedhjet e reja, atëherë kur bandar do të kthehen në Serbi

INFO

NA NDIQ