Policia e Tetovës prej sot me mbishkrime të reja

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27 Mars, 2023

Edhe pse ligji që edhe në uniformat e policisë të frymojë gjuha shqipe hyri në fuqi ditë më parë, kjo nuk e pengoi SPB Tetovë që të jetë më i shpejtë se të gjithë të tjerët, ajo nga sot frymon edhe në Gjuhën Shqipe.

Duke filluar nga uniformat e policisë, mbishkrimet në vetura, mbishkrimet brenda stacioneve të gjithë sot në policinë e Tetovës, Gostivarit, Vrapçishtit, Zhelinës, Mavrovës të gjitha emblemat zyrtare të policisë së shtetit flisnin në Gjuhën Shqipe. Në këto vende ku shqiptari ska guxuar të thotë një “ë” dhe një “y” atje sot flet, lexon dhe bën paraqitjen në Gjuhën Shqipe. Pritet që brenda ditëve edhe stacionet tjera të policisë të shkojnë rrugës së SPB Tetovë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Antonio-MIloshoski-800x445

Milloshoski: LSDM-ja ka dy propozime mbi tavolinë, s’ka nevojë për grupe pune

arben taravari ash

Taravari:Censurë ndaj shqiptarëve në Luginë të Preshevës

FB_IMG_1686399536286

Ndërron jetë në moshë të re, kryetari i një dege të Lëvizjes BESA

policia-kosoves

Mitrovicë: Burri sulmon bashkëshorten dhe pastaj djeg shtratin e fjetjes në shenjë revolte

Mickoski-kovacevski-Ahmeti

Kovaçevski: Të gjitha kërkesat e VMRO-së janë përmbushur, edhe ajo për BDI-në

mjek

Maqedonia nivelizon çmimet në shëndetësi për shtetasit e Kosovës

edi rama

Flaka Surroi: Rama më mirë ta kishte shkruar një draftstatut për Luginën e Preshevës

Daniel HOKANSON

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Jemi shumë të shqetësuar

florian bieber

Bieber: Vuçiq po e përdor Kosovën për të larguar vëmendjen nga protestat kundër tij

INFO

NA NDIQ