Presidenti i La Ligas: Rikthimi i Messit te Barça, i komplikuar

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Prill, 2023

Spekulimet se Lionel Messi është afër rikthimit te Barcelona nuk kanë të ndalur.

Ylli argjentinas nuk është i kënaqur te Paris Saint-Germain dhe nuk dëshiron ta rinovojë kontratën me kampionin francez.

Thuhet se Barça është duke bërë gjithçka për ta bërë të mundur rikthimin e Messit në “Camp Nou”, ndërsa për këtë gjë tani ka folur presidenti i La Ligas, Javier Tebas.

Tebas e përshkroi situatën e rikthimit të Messit te Barcelona si tejet të komplikuar.

“Nëse më pyesni sot, unë e shoh rikthimin e Messit te Barça të komplikuar. Ka ende kohë sigurisht, por nuk është e lehtë. Barça duhet të shes lojtarë dhe të ul pagat për ta regjistruar Messin, gjithashtu, ne ende nuk e dimë sa është paga e Lionel”, tha Tebas për “RMC Sport”.

“Barcelona nuk është sikurse PSG, Barça duhet të ulë pagat për të regjistruar lojtarë të ri për shkak të Fair Play”, shtoi më tej Tebas.

Barcelona po punon në planin financiar që të jetë e gatshme me La Ligan, që të bëj një ofertë hapëse, zyrtare drejt Lionel Messit javëve të ardhshme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

futboll

Këto janë ekipet që shkojnë në garat evropiane dhe ato që bien nga Ligue 1

samir

Krutaj: Kam një endërr dhe një shpresë për klubin e zemrës “KF Bashkimi”

FB_IMG_1685817175685

Shkëndija e Haraçinës përmes penalltive plasohet në Ligën e Tretë-Veri

galtier-psg

PSG merr vendimin për të ardhmen e trajnerit, Murinjo drejt Francës

shkendija2

Shkëndija përforcon sulmin me një holandez

akil

Akil Gjakova i shtati në Grand Prix Taxhikistan

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

KASAMI

Sporti na bashkon/Durrësi, Ulqini, Bujanoci e Peja bëhen bashkë në Tetovë

osimhen

S’kishte dyshime, Osimhen sulmuesi më i mirë i sezonit në Serie A

INFO

NA NDIQ