Remzi Mehmedi sot mori mandatin e deputetit të ASH-së në Kuvendin e RMV-së

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16 Mars, 2023

Remzi Mehmedi sot mori mandatin e deputetit të Aleancës për Shqiptarët në Kuvenrin e RMV-së.

Mehmedi vjen nga Kërçova dhe ishte kandidat në njësinë e 5 zgjedhore në zgjedhjet parlamentare të vitit 2020. Mandatin e deputetit e mori pasi ish deputeti Syrija Rashidi u emërua drejtor në SH. A. MEPSO.

Nga Aleanca për Shqiptarët thonë se Mehmedi do t’a ushtroj me dinjitet dhe integritet këtë detyrë.

“Të bindur në kapacitetet e tij itelektuale, formimin profesional dhe aktivitetin e deritanishëm politik, besojmë se Remzi Mehmedi denjësisht do të përfaqësojë në Kuvend votuesit e Aleancës për Shqiptarët dhe të gjithë qytetarët shqiptarë në përgjithësi”, thuhet në njoftim. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

blinken

Situata në veri, Blinkeni tregon nëse do të ketë rritje të trupave në Bondsteel

albin-kurti-vjosa-osmani

Mediumi serb: Kush janë partnerët perëndimor që po i japin përkrahje Kurtit?

kurti-hovenier

Hovenier: Ia përsërita Kurtit kërkesat e ShBA-së, nuk ndërroi mendje

kurti

​Kurti s’lëshon pe, nuk pranon që kryetarët t’i ushtrojnë detyrat në zyra paralele

arben-taravari-ali-ahmeti

Heqja e 20%, ASH dhe BDI në vija të kundërta

arben taravari ash

A ka pakënaqësi në ASH dhe “Grup të Zjarrit”, flet Taravari (VIDEO)

vosja osmani

Nis takimi Osmani-Scholz-Macron në Moldavi (FOTO)

BLINKEN

Blinken nga Oslo kërkon shtensionim të menjëhershëm në veri

????????????????????????????????????

Antikorrupsioni: Përdorimi i flamurit evropian është korrupsion politik

INFO

NA NDIQ