Rezervat valutore në muajin mars arritën në 4.16 miliardë euro

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11 Prill, 2023

Rezervat devizore në fund të marsit të këtij viti arritën në 4,159,2 milionë euro dhe krahasuar me muajin paraprak shënuan rritje prej 258,7 milionë euro, njoftoi Banka Popullore e Maqedonisë së Veriut.

Pjesa më e madhe e rezervave valutore është investuar në letra me vlerë (63.4%), e ndjekur nga monedhat dhe depozitat (26.9%) dhe ari monetar (9.7%).(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ