Shqipëria e pafat kundër Polonisë, kuqezinjtë dalin me kokën lart nga Varshava

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27 Mars, 2023

Shqipëria e pafat. Kuqezinjtë zhvilluan një ndeshje mjaft të mirë kundër Polonisë edhe pse humbën 1-0.

Goli i vetëm që i dha 3 pikë vendasve u realizua nga Swiderski 41′.

Sa i përket ndeshjes, kuqezinjtë kishin raste të pastra për gol me Cikalleshin, Uznin dhe Asllanin por vetëm Szczesny iu mohoi golin.

Ndërkohë, pas një ndeshje të zhvilluar Shqipëria renditet e fundit në Grupin E. Në ndeshjen tjetër të grupit tonë, Moldavia dhe Çekia barazuan pa gola.

Shqipëria në ndeshjen e radhës, pret Andorrën në “Air Albania” më 17 qershor.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Maldini

Rrufe në qiell të pastër… Maldini dhe Massara shkarkohen nga detyrat që mbanin te Milani

totenham-tottenham

Tottenhami gjen trajnerin e ri, zyrtarizimi pritet të bëhet së shpejti

manchester chelsea

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

bad news eagles

BNE sot përballet përsëri me një ekip serb

Caicedon

Arsenali arrin marrëveshje me Caicedon

inzaghi

Inzaghi: Inter nuk ka frikë nga City

ardian nuhiu

Nuhiu zyrtarisht trajner i kuqezinjëve të Tetovës

galtier-psg

Francezët e nisin merkaton me “vrull”, PSG realizon 2 “goditje” në 1 ditë

igli

​Tare largohet nga Lazio pas 18 vitesh

INFO

NA NDIQ