Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

Picture of ina-online
ina-online

14/04/2024

Ministri i Punëve të Jashtme, njëherë edhe kandidati për president nga radhët e Frontit Europian, BUjar Osmani mbrëmjen e djeshme në tubim njoftoi se duhet pasur kujdes nga qytetarët pasi ka informacione për konflikt të mundshëm në Lindjen e Mesme.

Pas sulmit me dronë dhe raketa të Iranit ndaj Izraelit, Osmani shkroi sërish, duke kërkuar që të ndalohet fushata e zezë.

“Dje paralajmërova për këtë qe ndodh sonte. I lexoj komentet kryesisht të nxitura nga opozita, ofenduese dhe nënçmuese. Kjo është pasojë e luftës hibride me lajme të rreme që ka për qëllim uljen e besimit në institucione. Ti themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride që ka kontaminuar hapsirën publike dhe për pasojë ka rrezikimin e jetës së njerëzve”, ka shkruar mes tjerash Osmani.

TË FUNDIT
9 minuta
VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit
34 minuta
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
2 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
2 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
2 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

ME TE LEXUARA

1 ditë
Nesër seanca konstituive e Kuvendit
8 orë
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? Ky është reagimi i kryetarit të BDI-së
1 ditë
ZNAM në Qeveri me VMRO-DPMNE-në, ja cilat ministri do t’i marrë
4 orë
Parlamenti verifikoi mandatet e 118 deputetëve
2 ditë
Ka ndërruar jetë njëri nga të plagosurit në Rrugën e Plastikave
20 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
1 ditë
Bogoev: Jam i aftë për të qenë lider i LSDM-së
8 orë
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
1 ditë
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës

LEXO MË SHUMË

IMG_2507

VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

bdi kuvend

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

INFO

NA NDIQ