Van de Beek: Është koha që të largohem

INA
INA

8 Qershor, 2023

I ardhur me shumë bujë tri vite më parë te Manchester United nga Ajax, mesfushori hoalndez Donny van de Beek ka qenë një dështim me fanellën e “djajve të kuq”.

26-vjeçari që pritej të jepte assist pa fund nuk dha kurrë atë që pritej, duke ngrohur stolin dhe pas tri sezonesh rrezikon të largohet.

Van de Beek ka një kontratë deri në vitin 2025 me Manchester united, ndërkohë që vlera e kartonit të tij është përgjysmuar në 15 milionë euro nga 35 që “djajtë” paguan për ta marrë në vitin 2020.
close
volume_off

Gjatë këtyre tri sezoneve ai luajti në formë huazimi për 6 muaj me Everton, ku në 7 ndeshje realizoi 1 gol.

Sipas “The Sun”, mesfushori i ka kërkuar klubit të largohet: “Aventura ime këtu ka qenë një makth, nuk dhashë dhe nuk mora asgjë.

Është koha të iki”, mësohet se Van de Beek i ka thënë klubit.

Ai nuk luan me “djajtë” që prej 3 janarit, ndërkohë që me këtë ekip ka luajtur në total 60 ndeshje (2 gola) në tri sezone.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

mourinho

Trajneri i madh pritet ta zëvendësojë Mourinhon te Roma

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

mario balotelli

Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

di maria

Di María, “heroi” i triumfit ndaj Portos: “Klasikët nuk luhen, ato fitohen”

INFO

NA NDIQ