​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Picture of INA
INA

22/04/2024

Trajneri i Barcelonës, Xavi, ka kritikuar edhe një herë gjyqtarin pas disfatës të së dielës ndaj Real Madridit në El Clasico. Spanjolli u zemërua me arbitrin pas humbjes së mesjavës nga PSG dhe ishte i pakënaqur edhe një herë me atë që ndodhi në “Santiago Bernabeu”.

Një ‘gol fantazmë’ në pjesën e parë nga Lamine Yamal ishte problemi i vërtetë, me Xavin të bindur se topi kishte kaluar vijën.

“Të gjithë e kanë parë. Ata mund të më sanksionojnë. Imazhet janë aty. Mund të analizoj vetëm lojën dhe ne kemi qenë më mirë se Madridi. Kemi humbur detaje, por kjo është pjesë e procesit të tranzicionit në të cilin jemi. Ne e merituam të fitonim,” u tha ai gazetarëve.

Portieri i Barçës, Marc-Andre ter Stegen, kritikoi mungesën e teknologjisë në vijën së portës pas ndeshjes, dhe Xavi ra dakord se ishte një problem për La Ligën.
“Epo, jam plotësisht dakord. Është turp. Nëse duam të jemi liga më e mirë në botë, duhet të avancojmë dhe të zbatojmë teknologjinë”, tha në fund ai.

TË FUNDIT
13 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
13 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
13 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
13 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
13 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

13 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
13 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
2 ditë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
13 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
1 ditë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ