Apasiev: Kemi gjashtë mandate të sigurta për deputetë, presim edhe një

Picture of INA
INA

09/05/2024

Lideri i partisë “E Majta” Dimitar Apasiev mbrëm ka kumtuar se në zgjedhjet parlamentare kanë fituar gjashtë mandate deputetësh dhe se presin të marrin edhe një mandat deputeti.

Në Njësinë zgjedhore një, siç informoi ai në konferencë për media, kanë dy deputetë, në të dytën një deputet, në njësinë tre një është i sigurt dhe se luftojnë për një mandat tjetër deputeti për të cilin në pyetje janë 200 deri në 300 vota, në njësinë e katërt një deputet dhe në njësinë e pestë zgjedhore një deputet.

Ai paralajmëroi se kërkesa e parë e “Të Majtës” do të jetë vendosja e një njësie zgjedhore, ndërsa ka paralajmëruar edhe debat të ashpër në Kuvend.

“E majta do të vazhdojë më fortë, pesë herë më e fortë se tani, sepse secili prej deputetëve tanë vlen sa dhjetë prej tyre. Le ta dinë se i pret ferri në Kuvend me deputetët tanë luftarak”, ka thënë Apasievi.

TË FUNDIT
48 minuta
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin
3 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
4 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
4 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut
5 orë
Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ME TE LEXUARA

1 ditë
Gruevski i reagon Izet Mexhitit
1 ditë
Milloshoski: Pas negociatave me VLEN-in për formimin e qeverisë, do të hapet mundësia për bisedime me ZNAM-in
8 orë
Mickoski: Nuk ka podrume të kuqe, Ahmeti sheh fantazma
1 ditë
Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz
6 orë
Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore
1 ditë
KSHZ: Rivotimi nga personat e sëmurë dhe të burgosurve u zhvillua pa probleme
1 ditë
Arrestohet kumanovari në Tetovë, ka tentuar ta sulmojë gruan e tij

LEXO MË SHUMË

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

merko ramiz

Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi

INFO

NA NDIQ