Zhegrova në formë të lartë, shënon sërish

Picture of ina-online
ina-online

06/05/2024

Lille dhe Lyon po luajnë përballë njëra-tjetrës në kuadër të javës së 32-të në elitën e futbollit francez.

Pas 45 minutave Lille po udhëheq me rezultat të pastër 2-0, ku njërin prej golave e shënoi ylli kosovar Edon Zhegrova.

Zhegrova shënoi në minutën e 37-të për të dyfishuar epërsine Lille, me një gol i cili e la pa asnjë gjasë të reagojë portierin mysafir.

Ky ishte goli i gjashtë i Zhegrovës këtë edicion në Ligue 1, teksa ka kontribuar edhe me gjashtë asistime.

Me shumë mundësi ky do të jetë sezoni i fundit i Zhegrovës në Francë, pasi paraqitjet e tij fantastike këtë edicion kanë bërë që për të të interesohen një numër i madh klubesh evropiane.

TË FUNDIT
10 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
10 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
11 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
11 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
11 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

1 ditë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
16 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
15 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
11 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
11 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
11 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
10 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ