Incident pranë presidencës në Tiranë, katër të plagosur, kapet autori

Është arrestuar një person si i dyshuar i plagosjes së katër studentëve paraditen e sotme, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, përballë godinës së Presidencës....

Dy shqiptarë arrestohen për vrasje

Mediat italiane kanë zbardhur emrat e dy shqiptarëve të arrestuar për vrasjen e një 27-vjeçari senegalez me dy plumba, kufoma e të cilit u...

Qytetarët me 250 euro rrogë në muaj, ndërsa 500 euro i harxhojnë

Për ta mbijetuar muajin një familje katër anëtarëshe duhet të ketë të paktën 32.418,00 denarë nëse llogaritet sipas përllogartitjeve të fundit të shportës sindikaliste,...

Zhbogar: Maqedonia “Ditën e Evropës” do ta kremtojë së shpejti brenda BE-së (VIDEO)

Në shënimin e “Ditës së Evropës”, ambasadori i BE-së, Samuel Zhbogar shfaqi shpresën që Maqedonia së shpejti këtë festë ta kremtojë brenda BE-së, bashkë...

Ja “bomba” e liderit të VMRO-së për Zaevin/DOKUMENTE

Kreu i partisë më të madhe opozitare VMRO-DPMNE,  Hristijan Mickoski sot ka publikuar një siç u shpreh ai video skandal ku shihet se si...

Bashkë në aksion për hapjen e kufirit Llojan – Miratoc

Nesër nga ora 11:00 në pikën kufitare Llojan-Miratoc, nga Komuna e Likovës në pjesën e Republikës së Maqedonisë dhe Komuna e Preshevës në pjesën...

RAPORTI I PROSPERITETIT. Maqedonia më e mira, Shqipëria e e fundit në rajon

Në një krahasim me rajonin, Shqipëria ka renditje të ulët. Maqedonia rezulton shteti me performancën me të mirë, e 56-ta në botë, pas saj,...

Maqedoni,26 parti politike nuk do të marrin para nga buxheti shtetëror

26 parti politike në Maqedoni janë shlyer nga regjistri për të përfituar financimin vjetor nga buxheti i shtetit. Nga Ministria e Drejtësisë theksuan se...

Funksionarët e BDI sot në gjykatë për rastin “Titanik 3”

Deputeti Ejup Alimi dhe funksionari tjetër i BDI-së, Ismet Guri sot sërish në gjykatë për rastin “Titanik 3”. Procesi gjyqësor që duhej të fillonte...

Kujdes, sot mbyllet magjistralja Kaçanik – Hani i Elezit

Ministria e Infrastrukturës, ka bërë të ditur se magjistralja Kaçanik – Hani i Elezit, nga sot (e martë) në ora 10.00 do të mbyllet...