Ali Ahmeti po plaket, ja sa vite i mbushi, bashkëpartiakët pushtojnë facebook-un (FOTO)

Ish drejtuesi i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare dhe themelues i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës si dhe bashkëdrejtues i Lëvizjes Popullore të Kosovës, kurse aktualisht Lideri...

Tri kufoma në Austri: Serbi vret bashkëshorten, vajzën 10-vjeçare dhe vetveten

Një tragjedi e rëndë që ndodhi të mërkurën në Vjenë-Leopoldstadt, ka tronditur austriakët: Kalimtarët kanë hasur në një kufomë të shtrirë në trotuar në...

VIDEO/ Trump iu dërgon një video-falënderim vendeve, që nuk iu bashkuan rezolutës kundër SHBA:...

Mbrëmjen e djeshme në New Jork, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB  Nikki Haley ashtu siç kishte premtuar organizoi një pritje, “Falënderim për...

Shkupi i vogël i shqiptarëve

Nevojën për një ridefinim të kufijve të komunave në Shkup, para se gjithash e kërkojnë qytetarët shqiptarë të Shkupit, përfshi edhe ato të rrethinës....

Varfanjaki që vodhi dy krahë dru për të ngrohur fëmijët, e dënojnë me burg...

Rushid Demirovski nga Berova pak ditë është liruar nga burgu pasi që kishte vjedhur dy krahë me dru për të ngrohur 7 fëmijët e...

Fushatë në Maqedoni kundër ndryshimit të emrit, 14 qytete zbardhen me bilborde

Lëvizja ndërkombëtare maqedonase për të drejtat e njeriut (LNMDNJ) bën të ditur se ka filluar fushatë me moton ”Emri ynë është Maqedonia”. Për kët fushatë,...

Çka po ndodhë me kumbarinë mes Amdi Bajram dhe Sasho Mijallkov (VIDEO)

Ish-shefi i shërbimit sekret DSK, Sasho Mijallkov më nuk do të jetë kumbara tradicional i Ballos rome, që do të mbahet më 14 janar...

Një grua e vdekur dhe pesë të lënduar në aksidentin e rëndë Tetovë-Gostivar (FOTO)

5 të lënduar dhe një grua e moshës së re mbetet e vdekur në aksidentin i cili ka ndodhur para pak çastesh. Siç mëson portali...

Shokon nëna shqiptare, nxjerr në shitje fëmijët: Po s’u shitën urgjent do i vras!...

Një nënë nga Fieri me inicialet E.R., ka tronditur rrjetin social me postimin e saj. Nëna ka nxjerrë në shitje dy fëmijët e mitur...

Vjen “goditja” e parë për OKB-në nga SHBA, Shqipëria rrezikon të humbë ndihmën amerikane

Nga Beqir SINA/INA "Shtetet e Bashkuara do të "marrin parasysh" vendet që "e kanë respektuar" Amerikën në votën OKB "Shqipëria rrezikon të humbë 27,479,989 dollarë Ka...