EUPRO mjete të pakthyeshme, për mikro ndërmarrje dhe ndërmarrje të vogla

Unioni evropian EUPRO ka hapur konkursin për propozim projekte për prokurimin e pajisjeve dhe sigurimin e shërbimeve për biznese, mikro ndërmarrje dhe ndërmarrje të...

Kampet e emigrantëve në Ballkan, Austria kërkon mbështetjen e Italisë

Ministri i brendshëm italian, Matteo Salvini, i bëri thirrje Bashkimit Europian të mbrojë kufijtë e tij nga emigrantët e mbërritur nga Afrika, e la...

Shkrijel: Kosova, Sanxhaku, Serbia dhe Mali i Zi të barabartë në Unionin Evropian!

Intervista e Ahmaedin Shkrijelit,  sekretarit të Përgjithshëm të Partisë së Aksionit Demokratik (SDA) në pyetjet e gazetarit Zoran Maksimoviq, në lidhje me deklaratën e...

Terror në pikën turistike Bodrum në Turqi, mes viktima vritet edhe këngëtarja e njohur...

Këngëtarja e njohur turke, Hacer Tulu është vrarë në një klub të njohur nate në Bodrum të Turqisë. 40-vjeçarja është në mesin e dy...

Raportuesi për Serbinë: Nuk e ftojmë Beogradin për dreka në Bruksel, duhen standartet e...

Në debatin për projekt raportin për Serbinë, të cilin deputetëve të Këshillit për Politikë të Jashtme ua paraqiti raportuesi për Serbinë, përfaqësuesi i Liberal...

Topi në anën greke!

Marrëveshja për zgjidhjen e çështjes së emrit me Greqinë, dje u ratifikua në Kuvendin e Maqedonisë, ndërsa Ministria e Punëve të Jashtme e njoftoi...

McAllister: Të zbatohen të gjitha marrëveshjet e Brukselit

Çdo marrëveshje e arritur në Bruksel duhet të zbatohet. Ky është mesazhi i Raportuesit të Serbisë në Parlamentin Evropian, David McAllister.Këtë e ka theksuar...

Rajoni i Ballkanit mund të ketë një paqe të përhershme

"Marrëveshja e dy krerëve të guximshëm: Zaev dhe Cipras. Duke kaluar pajtimin e historisë me gjeografinë, ata zgjidhën problemin 27-vjeçaer: "çështja e emrit". Maqedonia...

Serbia i nis sërish aeroplanët ushtarakë në drejtim të Preshevës dhe Kosovës!

Aeroplanë ushtarakë serbë mund të shihen sërisht duke fluturuar mbi qiellin e Preshevës, afër kufirit me Kosovën. Krejt kjo në bazë të një njoftimi të...

Ndërpriten punët ndërtimore në tërë teritorin e Komunës së Ulqinit

Komuna e Ulqinit njofton qytetarët se ka hyrë në fuqi vendimi i cili parasheh ndërprerjen e punimeve në ndërtim gjatë sezonit turistik. Ky vendim parasheh...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!