Derbi katalanas, Xavi: Këtë herë do tentojmë të marrim hak ndaj Girona-s

Picture of ina-online
ina-online

04/05/2024

Trajneri i Barcelona-s, Xavi Hernandez deklaron se në derbin katalanas ndaj Girona-s skuadra e tij do përpiqet të “hakmerret”.

Duke folur për mediet në prag të kësaj ndeshje, ai u shpreh se duke qenë se në ndeshjen e fundit ndaj këtij kundërshtari kanë humbur, këtë herë do tentojnë të bëjnë të kundërtën.

“Kërkojmë një hakmarrje futbollistike për atë që ndodhi në ndeshjen e parë me ta, të cilët ishin shumë të fortë dhe ne nuk u përshtatëm mirë. Ata kanë aftësinë për të qenë efektivë, janë dinamikë dhe mbrojnë shumë mirë. Ka një frymë hakmarrjeje, jo personale por sportive. Ata janë gjithashtu plot besim”-u shpreh Xavi.

TË FUNDIT
10 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
10 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
11 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
11 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
11 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

1 ditë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
15 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
15 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
11 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
11 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ