Ikni sa më shpejtë prej këtu…

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2022

Derisa fati juaj nuk ndryshoi dot dhe gjërat shkuan kaq keq, atëherë ikni prej këtu dhe shpëtoni.

Do ndjeni mall ,do ndjeheni të thyer , por ikni.Mos u besoni përrallave të njerëzve që u thonë qëndroni akoma këtu.Ata që u thonë kanë diçka,ju s’keni asgjë.

Mos u besoni atyre që thonë se kjo s’është mirë,sepse atyre s’u intereson as shqetësimi juaj,as se një shqiptar më pak do mbetet këtu. S’është mirë të qëndroni akoma këtu,humbni vite nga jeta juaj kot.Një ditë e më herët që t’a braktisni këtë vend të mallkuar do bëni zgjedhjen e jetës.Atje mund t’ju shfrytëzojnë, por këtu as llogarit dikush në ju.Prandaj më mirë kërkoni një fat dhe ndoshta në fundin e rrugës së gjatë do ta gjeni se sa të prisni këtu mes gjërave që u kanë braktisur dhe ju kanë fundosur.Atje do t’a kërkoni një fat, këtu fati u ka mposhtur.

Askush nuk u ndryshon jetën tuaj të rrënuar,pa para,pa punë,pa asgjë.
Kushdo që t’u bindë se s’është mirë ,nuk ka argumente për këtë,sepse që t’ju thotë se
këtu është mirë, ai u gënjen.

Ikni sepse ju s’mund më të prisnin edhe dhjetëra vite që tu shkojnë bosh,të varfër,të shkretë.Një jetë keni ndërsa ju s’mund vetëm të jetoni me ajrin e rëndë të atdheut.Ikni sepse kështu fati e do dhe ndosha ndryshon dicka.

Atje nuk do jeni mirë.Në secilin stacion që të ndaleni do vuani, por këtu ku jeni do shkatërroheni.
Ikni ,sa më shpejtë,sepse atje do jeni keq, por jo më keq se sa këtu.

Download Best WordPress Themes Free DownloadFree Download WordPress ThemesDownload WordPress Themes FreeFree Download WordPress Themesudemy free downloaddownload redmi firmwareDownload Best WordPress Themes Free Downloadfree download udemy paid course

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

nato-1

Problemi i madh që NATO kishte në Luftën e Ftohtë, tani është edhe më i madh…

rexhail ramadani

Kandidati i BDI se per president po paraqitet si faktor gjoja

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

INFO

NA NDIQ