Man City dhe Chelsea takohen sonte në gjysmëfinale të Kupës FA

Picture of INA
INA

20/04/2024

Machester City dhe Chelsea do të “luftojnë” sonte për një vend në finale të Kupës FA.

“Qytetarët”, që janë kampionë në fuqi të kësaj gare, synojnë që ta mbrojnë këtë titull dhe të këndellen pas eliminimit në mesjavë nga Liga e Kampionëve, shkruan Gazeta Express.Për dallim nga Man City, që është në garë edhe për mbrojtjen e titullit të kampionit në Premierligë, për “Blutë” kjo garë është shansi i vetëm që ta mbyllin sezonin me një trofe të fituar.

Ndeshja mes këtyre dy skuadrave do të zhvillohet nga ora 18:15, në stadiumin “Wembley” të Londrës.

Siç dihet, në Kupën FA nuk ka sistem të ndeshjeve vajtje-ardhje, andaj finalisti i parë do të përcaktohet sonte.

Coventry – Manchester United është çifti tjetër gjysmëfinal. Ndeshja mes tyre do të zhvillohet nesër (e diel).

TË FUNDIT
9 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
9 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
9 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
9 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

14 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
13 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
9 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
9 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
9 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
9 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ