Njërit prej të plagosurve në Haraçinë i është mënjanuar një pjesë e mushkërisë

ina-online
ina-online

01/04/2024

Rreth orës 13:45, në Qendrën Klinike në Shkup është dërguar njëri prej personave të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Haraçinë të Shkupit, përcjell TV21. Drejtori i Klinikës Torakale, Nexhati Jakupit për TV21 tha se pacientit 21 vjeç me iniciale A.A. i është mënjanuar një pjesë e mushkërisë.

“Dmth pacienti ka pasur një plagë nga armë zjarri, me çrast i është dëmtuar pjesa e djathtë e mushkërisë, është bërë një intervenim kirurgjik me të cilën është mënjanuar njëra pjesë e mushkërisë së anës së djathtë. Pacienti normal është në gjendje shokuar, normal natën do ta kalojë në kujdes intensiv, më tej do të shohim se si do të zhvillohet situata e tij”, tha për TV21 Nexhati Jakupi, Drejtori i Klinikës Torakale në Qendrën Klinike “Nënë Tereza” në Shkup.

Ndërkaq, i plagosuri tjetër, 39-vjeçari me iniciale E.S. është i shtrirë në spitalin e qytetit “Shën Naumi i Ohrit”. Drejtori Luben Arsenkov për TV21 tha se ai është në gjendje të mirë shëndetësore, respektivisht që është i vetëdijshëm.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-04-17-20-37-20-617_com.facebook.katana-edit

Fol: Përleshje fizike në BDI-në e Gostivarit, Nevzati i jep shuplakë Valdetit?!

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

lsm-sindikata780x439-1

LSM: Është e turpshme që në shekullin e 21-të të lutemi për pagë, ditët në vijim do të radikalizojmë protestën

open-balkan

A do të ndodh tërheqja nga Ballkani i Hapur, Osmani e paralajmëron

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

BESIMI

Nënshkruhet Kodi për Zgjedhje Korrekte dhe Demokratike

hoxha555

Shaqiri: Komandat i përgjithshëm i UÇK-së për Maqedoni ka qenë Emrush Xhemajli, jo Ali Ahmeti

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

bujar osmani

Bujar Osmani i përgjigjet VLEN për rastin “Pacienti!

INFO

NA NDIQ