Çmime të reja të derivateve të naftës

Karburantet prej sonte në mesnatë shtrenjtohen për një denarë deri 1,5 denarë për litër, vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë dhe Shërbime të Ujit...

Bekteshi: Edhe në vitin 2021, Ministria e Ekonomisë vazhdon me masat për mbështetje në...

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi sot në konferencë për shtyp në Qeveri informoi për Programet që do të implementohen nga Ministria e Ekonomisë në...

Pollozhani: I gjithë kapitali im fuqishëm pro Kurtit

TË GJITHË KAPITALIN TIM POLITIK E INVESTOJ NË BANKËN POPULLORE KURTI Kryetari i Shoqatës së Burgosurve Politik Shqiptar në Maqedoni, Shpëtim Pollozhani ka shprehur mbështetjen...

“Gospodine” Apasiev na tregoni sa përqind bullgarë jetojnë në RMV e jo shqiptarë?

Nga Sulejman Mehazi/ "Gospodini i së "Majtës", Dimitar Apasiev na tregon se sa do jetë përqindja e shqiptarëve gjatë regjistrimt që do bëhet në RMV,...

LSDM: Regjistrimi është operacion i rëndësishëm statistikor, thirrja për bojkot është thirrje për shkelje...

“Ligji për regjistrim të popullatës mundëson këtë pranverë, pas pothuajse 19 viteve, në shtet të zbatohet regjistrim në pajtim me standardet ndërkombëtare dhe rregullat...

Serbia do t’i dhurojë 8 mijë vaksina Maqedonisë së Veriut

Maqedonia e Veriut do të furnizohet nga Serbia me 8 mijë vaksina “Pfizer” kundër Kovid-19. Kjo u bë e ditur sot nga kryeministri Zoran Zaev,...

412 gjoba për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit (17/18.01.2021) në gjithë territorin e vendit janë regjistruar gjithsejtë 412 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse si preventivë kundër...

Gjyqi mes Zaevit dhe Bozhinovskit, gazetari paralajmëron përgjime të tjera!

Në Gjykatën e Shkupit sot po mbahet seanca gjyqësore kundër gazetarit Zoran Bozhinovski, i cili është i paditur nga ana e kryeministrit Zoran Zaev....

Opozita sot ka thirrë në interpelancë zv/kryeministrin Dimitrov

Partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE sot ka thirrë në interpelancë në Kuvend, zëvendëskryeministrin për çështje evropiane, Nikolla Dimitrov. Thirrja për të vjen për...

Moti gjatë kësaj jave në Maqedoninë e Veriut

Moti gjatë ditës së sotme do të jetë me diell dhe i ftohtë, ndërsa në pjesën perëndimore të vendit, paradite, do të moti do...