Qytetari nga Maqedonia shpëton jetë njerëzish, dhuron qeliza hematopoietike për një pacient nga Bullgaria

Instituti për mjekësi të transfuziologjisë informon se në dy ditët e kaluara është zbatuar koleksionim i qelizave burimore hematopoietike nga një donator prej Maqedoni,...

Një ditë pas hapjes së aeroporteve në Maqedoni, më shumë udhëtarë ikën se sa...

Me hapjen e aeroporteve në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit më shumë pacientë janë larguar nga vendi, se sa kanë ardhur...

Apasiev: Të formojmë qeveri pa BDI-në vetëm dy parti maqedonase

Kryetari i së Majtës, Dimitar Apasiev, sonte në TV Kanal 5, tha se në këto zgjedhje dy parti maqedonase do të jenë në gjendje...

Sela dhe Gashi sot takohen me Albin Kurtin në Prishtinë

Merr hov edhe më të madh bashkëpunimi mes koalicionit Aleanca-Alternativa me Vetëvendosjen e Albin Kurtit. Burime partiake thonë se në kuadër të këtij “bashkëpunimi vëllazëror”,...

Neziri: BDI vendimtare për formimin e qeverisë pas 15 korrikut

Në zgjedhjet e 15 korrikut në Maqedoninë e Veriut për herë të parë në garën për kryeministër është një kandidat shqiptar. Kandidati u prezantua nga...

Thaçi: PDSH-ja ka qenë disa herë e sulmuar me mjete të pajeluara politike

"Partia jonë ka qenë disa herë e sulmuar me mjete të pajeluara politike. Duke filluar nga vitit 1993 ku u krijuam si opozitë, pastaj...

Gjoba për 461 persona gjatë 24 orëve, nuk mbanin maska

Gjatë natës së kaluar në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Ministria për Punë të Brendshme ka regjistruar 461 persona të cilët nuk...

Fshehin simptomat se s’kanë sigurim shëndetësor! Testi për Covid-19 kushton 4000 denarë, nuk kanë...

Qyteti i Tetovës gjatë ditës së sotme ka shënuar 13 raste të reja me Covid 19, ndërsa 358 raste janë aktiv. Por numri i...

Edhe sot temperaturat deri në 37 gradë në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite do të ketë...

Kamçev: Vërtetoj se VMRO kishte borxh ndaj kompanisë tonë, por e kanë paguar plotësisht

Kompania Orka Holding, e Orce Kamçevit, reagon për duelin e djeshëm në televizion mes Zaev dhe Mickoski, në të cilin u përmend emri i...