Grubi: Fronti Europian është fitues i zgjedhjeve, Ahmeti i pamposhtur

Picture of INA
INA

09/05/2024

Zv/kryeministri Artan Grubi pas përfundimit të rezultateve ka thënë se Fronti Europian është fitues i zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale.
Sipas tij Fronti Eruopian e ka shumicën e dyfishtë në Kuvend ku i bie se vështirë mund të jetë një koalicion mes VMRO dhe VLEN stabil.

“Fronti Europian është fitues i zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale.
Fronti Europian ka 19 deputetë, opozita 13 deputetë.
Fronti Europian është forca e dytë në shtet, për herë të parë në historinë e vendit.
Ali Ahmeti sërish shënon fitore të madhe dhe mbetet i pamposhtur në skenën politike në vend.
Fronti Europian e ka shumicën e dyfishtë në Kuvend.
Ju faleminderit ” ka shkruar Grubi

TË FUNDIT
11 minuta
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV
16 minuta
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
17 minuta
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
1 orë
Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë
8 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

ME TE LEXUARA

19 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat
16 orë
Nga sot vijon të rrjedhë afati dhjetëditor për formimin e Qeverisë
22 orë
Kjo është përbërja e mundshme e Qeverisë së re, TV 24 nxjerrë emra
11 minuta
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV
19 orë
Ahmeti porosi Mickoskit: Nuk na dridhet qerpiku sepse jemi në të drejtë
14 orë
VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?
21 orë
Arrestohet kërçovari që kishte ikur nga burgu i Idrizovës
19 orë
Meta uron Gashin, kryeparlamentarin e ri të Maqedonisë së Veriut

LEXO MË SHUMË

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

Izet Mexhiti

Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re

Moti_26-780x470-1

Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

opozita shqiptare vlen len taravari gashi, kasami, mexhiti

Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

INFO

NA NDIQ